Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kocaoğlu, altgeçit projesini iptal mi etti

Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’ndaki altgeçit ı alanında haftalardır bir çalışma yapılmadığına dikkat çeken AK Partili Bilal Doğan, Başkan Kocaoğlu’nu eleştirdi, “Proje iptal mi edildi?” diye sordu

Giriş Tarihi: 11.7.2016
Kocaoğlu, altgeçit projesini iptal mi etti
Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, Konak Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'ndaki altgeçit ını yerinde inceledi ve "Proje iptal mi edildi" diye sordu. Doğan, şantiyenin kapatıldığını ve inşaatın yaklaşık bir ay önce durduğunu belirterek, Büyükşehir Belediyesi'ni eleştirdi. Doğan, "Aziz Kocaoğlu, tıpkı diğer projeler gibi bunu da yüzüne gözüne bulaştırdı" dedi. 2015 yılında inşaatına başlanan Mithatpaşa Sahil Bulvarı'ndaki altgeçit şantiyesinde incelemelerde bulunan AK Partili Bilal Doğan, alanda haftalardır hiçbir çalışma yapılmadığına değinerek, "Görünen o ki İzmir Büyükşehir Belediyesi yine bir azizliğe uğradı. Büyük umutlarla başlanan bu projenin de tıpkı diğerleri gibi kötü kaderine kurban gittiğini görüyoruz. Mustafa Kemal Sahil Bulvarı üzerinde Mithatpaşa Parkı önünde başlanan çalışmalarının 500 günde tamamlanarak karayolu altgeçidinin hizmete açılacağı duyurulmuştu ancak henüz bir yıl olmadan havlu atıldığını görüyoruz. Görünen manzara itibarı ile altgeçidin söz verilen tarih olan Kasım'a yetmesi mümkün değil. Şantiye kepenk kapatmış, iş makineleri inşaatı terk etmiş. Ortada ne inşaat var, ne de herhangi bir faaliyet. Burada adeta in cin top oynuyor. Sayın Kocaoğlu'na soruyoruz, yoksa bu projeden vaz mı geçtiniz? Mithatpaşa Altgeçidi projesi iptal mi edildi? Neden inşaat durdu" dedi.

METROYA BENZEMESİN
Büyük umutlarla başlanan yatırımın hayal kırıklığına uğrattığını, İzmir'in 36 milyonunun harcanarak kamu kaynaklarının boşa harcandığını iddia eden Doğan, "Yoksa bu proje de metro gibi ortada mı kalacak? Sahildeki altgeçit projesi yarım mı kaldı? Kocaoğlu'nun bu proje hoyratlığı ne zaman bitecek? Söz verdiniz, sözünüzde durun. İnşaat duralı neredeyse bir ay oldu. Aynı proje için neden iki defa ihaleye çıkılıyor? Altgeçidin temeli atıldığında İzmirli birçok firma devre dışı kalmış ve yapım ihalesi çeşitli tartışmalara yaşanmıştı. Yaşanan duraklamanın nedeni Büyükşehir Belediyesi'nin iş bilmezliği midir, yoksa İzmirli hemşerilerimizin bilmediği bir şey mi var?" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocaoğlu, altgeçit projesini iptal mi etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN