Türkiye'nin en iyi haber sitesi

20 bin müjdesi

Giriş Tarihi: 7.9.2016
20 bin müjdesi

Başbakan Binali ’ın Gürsel Aksel Stadı’nın yerine yapılacak 20 bin kişi kapasiteli stat projesine onay vermesi, camiada büyük bir sevinçle karşılandı

nihayet stadına kavuşuyor. Başkanı Mehmet Sepil'in, önceki akşam AK Parti İzmir Milletvekilleri Hamza Dağ ve Mahmut Atilla Kaya ile birlikte, Çankaya Köşkü'nde Başbakan Binali 'a konuk olması ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan ile mimar Bünyamin Derman'ın da katıldığı toplantıda Göztepe Stadı ile ilgili yaşanan gelişmeler, Göztepelileri sevince boğdu. Gürsel Aksel Stadı'nın yerine yapılacat olan, ancak daha önce 15 bin kişi olarak planlanan stadın kapasitesinin 20 bine çıkarılması, Başbakan Yıldırım'ın da yeni projeyi kabul ederek, hemen harekete geçilmesi talimatını vermesi, Göz-Göz'ün hayalini gerçekleştirme anlamında büyük bir adım oldu. Başbakan ile yaptığı görüşmenin ardından İzmir'e büyük bir mutluluk ve heyecanla dönen Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, Başkent'ten getirdiği müjdeleri dün camia ile paylaştı.

365 GÜN HİZMET VERECEK
Göztepe Kulübü'nden Başkan Sepil imzası ile yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "1949'dan bu yana Göztepe'mize hizmet veren Gürsel Aksel Tesisleri Göztepe'nin yeni başarılarına ev sahipliği yapmak üzere stat haline geliyor. İzmir'in en değerli alanlarından biri olan Gürsel Aksel Tesisleri'ne yapılacak olan stat sadece ayda iki gün kullanılan bir yer değil 365 gün çevrede oturan halka hizmet veren bir yaşam alanı olacaktır. Göztepe 2018- 2019 sezonunu yeni stadında oynayacaktır. İzmirli Başbakanımız stat projemizin tüm aşamalarını yakından takip ederek bugünlere gelinmesinde en büyük paya sahibi olmuş ve konuyla çok yakından ilgilenerek ciddi enerji harcamıştır. Zor günlerden geçen ülkemizin yoğun gündeminde bizlere vakit ayırdığı için değerli Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'a ve Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç'a çok teşekkür ediyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
20 bin müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN