Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de PKK soruşturması

’de, PKK/KCK’nın gençlik yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturmada aralarında HDP Denizli eş başkanı ve Merkezefendi ilçe eş başkanının da bulunduğu 23 kişiye dava açıldı

Giriş Tarihi: 28.9.2016
Denzili Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, terör örgütü PKK/ KCK'nın gençlik yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında aralarından HDP N.E. ve Merkezefendi İlçe Eş Başkanı R.S'nin de bulunduğu 23 kişiye "Silahlı terör örgütüne üye olma ve terör örgütü propagandası yapmak, örgüt adına suç işlemek, kanuna aykırı toplantı ve yürüyüşlere katılmak" gibi suçlamalarla kamu davası açıldı. Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, PKK/KCK terör örgütü ve alt oluşumlarına yönelik olarak başlatılan soruşturmalar kapsamında, örgüt mensuplarından elde edilen ve bilgiler ışığında örgütün gençlik yapılanması YDG-H'ye yönelik 10 Mayıs'ta düzenlenen operasyonda, örgütün yeni yapılanması DEM-GENÇ üyesi 16 kişi gözaltına alınmış, 2 kişi de ifadelerinin ardından Cumhuriyet savcılığınca serbest bırakılmıştı.

PROPAGANDA SUÇLAMASI
Yürütülen soruşturma sonucunda, terör örgütü yapılanmasına yönelik olarak HDP Denizli İl Eş Başkanı N.E. hakkında "silahlı terör örgütüne üye olma ve terör örgütü propagandası yapma", Merkezefendi ilçe Eş Başkanı R.S. hakkında "Terör Örgütü Propagandası Yapma"suçundan Denizli 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Açıklamada şüpheliler, M.D, M.Y, M.K, Y.K, M.E, V.D, A.F.Ü, Ü.E, F.K, D.K, F.Ç, F.T, S.Y, A.S.A, S.Ç, S.Ö, M.E.A, Z.E, M.D, A.E. ve F.İ. olmak üzere toplamda 21 kişi aynı davada "silahlı terör örgütüne üye olmak, silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek, terör örgütü propagandası yapmak, kanuna aykırı toplantı ve yürüyüşlere silahsız katılarak ihtara rağmen kendiliğinden dağılmamak, toplantı ve yürüyüşlere silah veya 23. Maddede belirtilen aletlerle katılmak, görevi yaptırmamak için direnmek, kamu malına zarar vermek, tehlikeli maddeleri izinsiz olarak bulundurmak veya el değiştirmek" suçlarından yargılanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denizli’de PKK soruşturması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN