Seyahat faturaları krizi ayrılık getirdi

İZFAŞ’ta Genel Müdür Yardımcısı Hasan Tunçağ ile Fuarlar Müdürü Eda Tunçağ’ın kurumla ilişiği kesildi. Çiftin yurtdışı gezilerinden getirdiği faturalarla ilgili krizin ayrılığa yol açtığı öğrenildi

Giriş Tarihi: 17.11.2016
Seyahat faturaları krizi ayrılık getirdi
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin fuarcılık şirketi İZFAŞ'ta taşlar yine yerinden oynadı. 2 yıl önce İzmir Enternasyonal Fuarı'nın (İEF) açılışı sırasında yaşanan tercüme krizi nedeniyle Mehmet Şakir Örs'ün istifa etmek zorunda kaldığı şirkette, bu kez Genel Müdür Yardımcısı Hasan Tunçağ ve Fuarlar Müdürü olan eşi Eda Dalçam Tunçağ ile yollar ayrıldı. Eski Konak Belediyesi Başkanı Muzaffer Tunçağ'ın oğlu olan Hasan Tunçağ'ın, Yönetim Kurulu Kararı ile İZFAŞ'la ilişiğinin kesilmesin ardında bir süre önce başlayan, yurtdışı seyahatleri ve bu seyahatlerden getirilen kişisel faturaların ödeme emirlerinin imzalanmaması krizinin yattığı öğrenildi. İddiaya göre Hasan Tunçağ, yurtdışı seyahatlerine geçen yıl evlendiği eşi Eda Dalçam ile birlikte gidiyordu. Yine böyle bir yurtdışı organizasyonu sonrası Tunçağ'ların getirdiği faturalar kurumda sıkıntı yarattı. İZFAŞ'ın muhasebe müdürü faturaları içlerinde keyfi harcamaların çoğunlukta olduğu gerekçesi ile ödemek istemedi. Muhasebe müdürü bir süre sonra sağlık durumunu gerekçe göstererek şirketten ayrıldı. Yaşanan bu olaydan sonra Murahhas Aza Gül Şener, nikah şahitliğini de yaptığı arkadaşı Tunçağ'ın yetkilerinde kısıtlamalara gitti. Ardından da Hasan Tunçağ'ın yurtdışındaki fuar organizasyonlarına eşi ile birlikte gitmesine izin vermedi.

İLİŞİKLERİ KESİLDİ
Bu durum Gül Şener ile Hasan Tunçağ arasının bozulmasına neden oldu. Son olarak ekim ayında İtalya'nın Verona kentindeki Uluslararası Mermer Fuarı'na Hasan Tunçağ tek başına gönderildi. Ardından da Fuarlar Müdürü Eda Dalçam Tunçağ da kadrosunun bulunduğu İZELMAN şirketine iade edildi. Eda Dalçam Tunçağ, iade kararına tepki gösterdi, ardından da istifa etti. Hasan Tunçağ da yönetim kurulu kararı ile zorunlu izne çıkarıldı. Ardından da şirket yönetim kurulu kararı ile Hasan Tunçağ'ın şirketle ilişiği kesildi. Tunçağ'ın yetkileri, idari işlerden sorumlu genel müdür yardımcısı Onur Gökçedağ'a verildi. Son zamanlarda art arda yaşanan ayrılıklar 'İZFAŞ kan kaybetmeye devam ediyor' şeklinde yorumlandı. İzmir'de geçenç yıl evlenen Hasan-Eda Dalçam Tunçağ çiftinin nikahını İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu kıymıştı. Tunçağların şirketle yollarının ayrılmasına ilişkin süreçte rolü bulunan Gül Şener de gelinin nikah şahitliğini yapmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seyahat faturaları krizi ayrılık getirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN