Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Balıkçılar Çarşısı’nı gezdi ‘fiyasko’ dedi

Giriş Tarihi: 8.5.2017
Balıkçılar Çarşısı’nı gezdi ‘fiyasko’ dedi

Kemeraltı’nda çalışmaları 4 yıldır tamamlanamayan Balıkçılar Çarşısı projesini yerinde inceleyen AK Partili Doğan, Büyükşehir’e yüklendi. Doğan, Kocaoğlu’na “Projeden vaz mı geçtiniz?” diye sordu

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, İzmir Büyükşehir'in Kemeraltı eski balık halinin bulunduğu alana kuracağı yeni meydan projesi çalışmalarını yerinde inceledi. Doğan, yatırımın fiyaskoyla sonuçlandığını öne sürdü. Geçen yıl temeli atılan projenin halen temel aşamasında olduğunu belirten Doğan, şunları söyledi: "Balıkçılar Çarşısı projesini tüm İzmirliler gibi bizler de merakla takip ediyoruz. Ancak ne yazık ki, 'Kemeraltı'nın yeni cazibe merkezi olacak' sloganıyla yola çıkılan bu yatırımın da tıpkı diğer belediye projeleri gibi fiyaskoya döndüğünü üzülerek gördük. Temeli ancak 4 yıl sonra atılabilen ve projesi dahi dört yılda tamamlanabilen bu tesis ne zaman bitirilip hizmete açılacak? Geçtiğimiz yıl Nisan ayında temeli atılan Balıkçılar Çarşısı projesinde bugün halen arpa boyu dahi yol kat edilemediğini ve inşaat çalışmalarının adeta kağnı hızında ilerlediğini görüyoruz. Yapılan ihale şartnamesine göre 28 Nisan 2017'de hizmete açılması planlanan bu tesisle ilgili yerinde yaptığımız incelemelerde kayda değer bir çalışma göremediğimiz gibi, inşaatın daha halen temel aşamasında olduğuna üzülerek şahit olduk. Tesis vaktinde tamamlanamadı ve inşaat yarım kaldıysa, proje için ayrılan 6 milyon liralık kaynak nereye gitti? Görünen manzara itibarı ile Büyükşehir bu projeyi de yüzüne gözüne bulaştırmış, bir kez daha sınıfta kalmıştır. Verilen sözler yine havada kaldı, vaatler yine tutmadı."

İZMİRLİLERİ OYALAMAYIN
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na projenin geleceğini soran Doğan, "Esas üzücü olan nokta ise, 365 günde tamamlanacağı ilan edilen bu projeye ait bilgilendirme tabelalarında bir gece ansızın yapılan değişiklik ile projenin tamamlanma tarihinin 26 Temmuz'a ertelenmiş olmasıdır. Merak ettiğimiz, yaşanan bu gecikmenin sebebi nedir? İzmir Büyükşehir, bu gecikmeden ötürü ne kadar zarara uğramıştır ve bu zararın esas sorumlusu kimlerdir? İnşaat faaliyetleri yüzünden dükkanlarını kapatma noktasına gelen saygıdeğer Kemeraltı esnafımıza daha ne kadar eziyet çektireceksiniz? Sayın Aziz Kocaoğlu'na bir kez daha sesleniyoruz, lütfen artık İzmirlileri oyalamaktan vazgeçin" diye konuştu. İzmir'in proje bataklığına döndüğünü öne süren Doğan, "İzmirliler adına Aziz Kocaoğlu'na soruyoruz. Bu hızla acaba ne zaman biter? Bu proje de diğer bitmeyen projelere benzemesin" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balıkçılar Çarşısı’nı gezdi ‘fiyasko’ dedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN