Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Otomobil tutkunları Duru’ya nefes olacak

’de SMA Tip 1 hastası 23 aylık Duru bebeğin hayata tutunması için yapılan tedavi maddi imkansızlıklar yüzünden yarım kaldı. Otomobil tutkunları Duru için bir araya gelerek kampanya başlattı

Giriş Tarihi: 14.3.2018
Otomobil tutkunları Duru’ya nefes olacak
İzmirli Özgün- Özlem Meriç çiftinin 23 ay önce dünyaya gelen ve 40 günlükken hareketlerindeki yavaşlama üzerine götürdükleri Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde Spinal Muskuler Atrofi (SMA) Tip 1 teşhisi konulan kızları Duru Meriç'i hayata bağlayacak 4 dozluk 2 milyon lira değerindeki ilacı devlet ABD'den getirdi. Duru, ilacın 4 dozunu kullandı. Ancak prosedür gereği ilacın devamı karşılanmayınca Duru'nun tedavisi yarım kaldı. Kızının gözlerinin önünde eriyip gitmesine dayanamayan anne Özlem Meriç'in sosyal medyadaki yardım çığlığını otomobil tutkunları duydu. Anne Meriç'in sosyal medyada #DuruyaNefesOl, #DuruilaçBekliyor hashtagleri üzerine ona yardım eli uzatmak isteyen otomobil tutkunları bir alışveriş merkezinde bir araya geldi. İzmir, Manisa, Balıkesir ve Aydın'da her ay düzenli olarak toplandıklarını kaydeden Mehmet Baran, "Sosyal sorumluluk projelerinde üzerimize düşen neyse yapmaya çalışıyoruz. Duru'yu sosyal medyada gördük, elimizden bir şey gelir mi diye düşündük. Bir buluşma organize edip bağış kutusu oluşturduk. Buluşmaya katılamayanlar bankaya havale yaptı. Umarım kızımızın sağlığına bir faydamız olur" dedi.

DESTEKLEYİN
İlacın karşılanmadığını belirten anne Meriç, "Tam da kızım toparlanmaya başladı derken, şu an tedavimizin yarım kalması gerçeğiyle karşı karşıyayız. Henüz tedavi başlayalı 4 ay oldu ve şu anda kriter olarak solunum cihazından tamamen ayrılmasını bekliyorlar. Bu yüzden devletten SMA hastalarının ilaç taleplerine ret cevabı geliyor. Bizi yalnız bırakmayın" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otomobil tutkunları Duru’ya nefes olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN