Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ten yeni haber!

'teki madende süren arama çalışmalarında, bugüne kadar 3 bin 849 vagon hafriyat çıkarıldı, son 24 saatte 23 metre ilerleme sağlandığı duyuruldu.

Giriş Tarihi: 1.12.2014 17:49
Ermenek'ten yeni haber!
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) yapılan yazılı açıklamada, bugün itibarıyla 315 arama kurtarma personeli ve 603 kişilik ekibin, 'te devam eden çalışmalarda görev aldığı belirtildi.

Çalışmaların, sekizer saatlik üç vardiya halinde aralıksız sürdüğü duyurulan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Çalışmalar kapsamında madenden toplam 3 bin 849 vagon hafriyat çıkarılmış; son 24 saatte 23 metre ilerleme kaydedilmiştir. Madende mahsur bulunan 6 vatandaşımıza ulaşmak için arama çalışmaları 24 saat devam etmektedir. Ermenek'te devam eden çalışmalara Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Karaman Valiliği, Karaman Belediyesi, Konya Büyükşehir Belediyesi, Ermenek Kaymakamlığı, Ermenek Belediyesi, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK), Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu (TKİ) ile sivil toplum örgütlerinin katkıları ile devam edilmektedir. Gelişmeler 7/24 takip edilmektedir."

Ermenek'ten yeni gelişme!- Tıklayın

TARANACAK KISIM 175 METRE

Öte yandan AFAD, arama kurtarma çalışmalarını içeren bir grafik de yayınladı. Grafiğe göre, 1 Aralık itibarıyla madenin 1782 metrelik kısmı taranırken, geriye kalan 175 metrelik kısımda çalışmalar sürdürülüyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ermenek'ten yeni haber!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN