Türkiye'nin en iyi haber sitesi

O kömürden vazgeçebiliriz!

Giriş Tarihi: 30.11.2014 13:39
O kömürden vazgeçebiliriz!

, "Hiçbir işçi kardeşimizin canı ve gördüğü zarar kömürden daha değersiz değil. Orada (Ermenek) bulunan kömürümüzden vazgeçmeye hazırız" dedi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı , AK Parti Karaman Merkez İlçe Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Ermenek'te hayatını kaybeden işçilere bir kez daha baş sağlığı, ailelerine de sabır dileyerek, devletin ve hükümetin tüm gücü ile orada bulunmaya gayret ettiğini söyledi.Hiçbir işçinin canının ve gördüğü zararın kömürden daha değersiz olmadığını vurgulayan Yıldız, "Tam tersi, daha da değerli. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı olarak orada bulunan kömürümüzden vazgeçmeye hazırız" dedi.


"İŞÇİ SAĞLIĞINA UYMAYAN YERLERİN KAPATILMASINDAN YANAYIZ"

Bakan Yıldız, İş güvenliği Paketi'ne de değinerek, maden kazalarından sonra, en son Ermenek'te yaşanan kazanın ardından iş güvenliği ile işçi sağlığı ile ilgili önlemleri artırdıklarını vurguladı.

İş Güvenliği Paketi'nin Bakanlar Kurulu'na sunulduğunu, TBMM'ye geçeceğini bildiren Yıldız, "Maden kazalarından sonra, Ermenek'ye yüreğimizi acıtan bu kazadan sonra da iş güvenliği ve işçi sağlığı ile alakalı önlemlerimizi daha da artırdık. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımızın yaptığı çok güzel çalışmalar var. O da inşallah kanunlaşmak üzere, Bakanlar Kurulu'na sunuldu. Ondan sonra da Meclise geçecek" diye konuştu.

"Biz, işçi sağlığına uymayan yerlerin kapatılmasından yanayız" diyen Yıldız, şunları kaydetti:

"ERMENEKTEN VAZGEÇMEYE HAZIRRIZ, KARAMAN'DA İSTİHDAM İMKANI VAR"

"Biliyorum, Ermenek'in ticareti, özellikle maden sahalarından gelen gelirlerle beraber oradaki ticaret ve ekonomi oluşuyor ama hiçbir işçi kardeşimizin canı ve gördüğü zarar bizim kömürümüzden daha değersiz değil. Tam tersi, daha da değerli. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı olarak orada bulunan kömürümüzden vazgeçmeye hazırız. Karaman'da istihdam imkanı var. İş bulma imkanı var. Karaman'da çalışma imkanı var. O yüzden oradaki kardeşlerim de gelip burada çalışabilecek. Eğer o şartlara uyabiliyorsa maden ocakları devam edecek. Eğer uymuyorsa o maden ocakları kömür üretimi yapamayacak. Ben bunu Karamanlı hemşehrilerimle bizatihi yerinde, merkez ilçe kongremizde paylaşmak ve bu bilgileri sizle beraber görüşmeyi uygun gördüm."


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O kömürden vazgeçebiliriz!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN