Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Her yüz kişiden 1'i 'da yaşıyor!

İstanbul'un en kalabalık ilçesi , 752 bin 250 kişilik nüfusuyla Türkiye'de yaşayanların yaklaşık yüzde 1'ine ev sahipliği yapıyor.

Giriş Tarihi: 23.12.2014 13:04 Güncelleme Tarihi: 23.12.2014 13:09
Her yüz kişiden 1'i Bağcılar'da yaşıyor!

Türkiye istatistik Kurumu'nun Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçlarına göre 752 bin 250 kişinin ikamet ettiği , ülkede yaşayan her yüz kişiden birine ev sahipliği yapıyor.

2015 Bütçesi kabul edildi- Tıklayın

Bağcılar Belediyesi'nden yapılan açıklamada, İstanbul'un en kalabalık ilçesi Bağcılar'da Türkiye'nin her yerinden vatandaşın yaşadığı belirtildi.

İstanbul'un bütçesi 19 bakanlığı geride bıraktı!-Tıklayın

Bağcılar'ın 1992'de ilçe statüsü kazandığı anımsatılarak, son yıllarda artan projeler sayesinde ilçenin cazibe merkezi haline geldiği kaydedildi. İlçenin ulaşım yollarına yakınlığına vurgu yapılarak, 2013'te açılan Bağcılar-Kirazlı-Metrokent metro hattının, İstanbul'un diğer ilçelerine entegrasyona katkı sağladığı aktarıldı.

Bütçe tam 113 saat konuşuldu!-Tıklayın

İlçe belediyesinin sosyal alanda gerçekleştirdiği projelere değinilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:


" Bağcılar ayrıca, dezavantajlı gruplara yönelik çalışmalarla da dikkati çekiyor. Engellilere, kadınlara, çocuklara, gençlere yönelik özel çalışmalar yürütülüyor. Hizmete sunulanBağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı'nda değişik branşlarda kurslar veriliyor. Halk Sarayı'nda çeşitli etkinlikler düzenlenirken, Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi'nde de kadınlara yönelik kurslar veriliyor. İlçede aynı zamanda meyve bahçeleri de yükseliyor. Türkiye'de bir ilki gerçekleştiren Bağcılar Belediyesi, Nostalji Bahçeleri Projesi adı altında üzüm bağı, kiraz, kayısı, kestane, fındık bahçesini inşa etti."

Meclis tatile girdi-Tıklayın

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her yüz kişiden 1'i Bağcılar'da yaşıyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN