Şaibe belgesi Bursa'da çıktı

Giriş Tarihi: 10.2.2015
Şaibe belgesi Bursa'da çıktı

TMSF'nin yönetimine el koyduğu, Paralel'in para musluğu 'yla ilgili önemli detaylar ortaya çıkıyor. Bankanın Yıldırım ve Çamlıca şubelerinde usulsüz işlemler belirlendi

Paralel yapının bankası 'nın yönetimine el konulmasının perde arkasında önemli detaylar çıktı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'na (BDDK) bilgi ve belge vermeyen bankanın bazı ortaklarına Bursa Yıldırım Şubesi'nden usulsüz kredi kullandırıldığı, 100 bin liralık devlet garantisinden yararlanmak için şaibeli hesaplar açıldığı belirlenirken, kayıt dışı para transferi konusunda kapsamlı araştırma yürütülüyor. Paralel yapı için en çok bağış toplayan Yıldırım Şubesi'nden yurtdışına fon akışı sağlandığı da saptandı. Bu şubeden yapılan çek-senet transferlerinde usulsüz işlemler yapıldığı belirlendi.

GÖRÜLMEZ HESAPLAR

Paralel yapının görülmez hesaplarının izi sürülürken, Bank Asya'nın Bursa Yıldırım ve İstanbul Çamlıca şubelerinde para transferlerini yöneten isimler de belirlendi. Cemaatin finans akışının üç isim tarafından yürütüldüğü tespit edildi. İki ihbar mektubu ile başlatılan incelemede, kasa kiralayan müşterilerden kredi kullananlara kadar önemli bilgilere ulaşıldığı belirtildi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Şaibe belgesi Bursa'da çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN