Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Son 10 yılınız çok etkileyici'

'Son 10 yılınız çok etkileyici'

Burgan Bank CEO'su Eguren, Türkiye'yi finansal güç merkezi olarak gördüklerini belirterek, "10 yılda etkileyici bir süreç geçirdiniz" dedi

Türkiye'yi Ortadoğu ve Afrika'nın finansal güç merkezi olarak gören Burgan Bank, agresif büyümeye hazırlanıyor. Kuveytli petrokimya devi KIPCO'nun iştiraki olan banka, 5 yıllık stratejisini belirledi. 59 şubede, bin 46 kişiyi istihdam eden banka, 5 yılda çalışan sayısını ikiye katlamayı ve Türkiye genelinde 100 şubeye ulaşmayı planlıyor. Burgan Bank CEO'su Eduardo Eguren, "Son 10 yılda çok etkileyici bir süreç yaşayan bu ülkede devamlılık, güven ve kredi var" dedi. 2015-2016 arasında GSMH'da kademeli artış beklediklerini aktaran Eguren, haziranda yapılacak seçimlerin ardından Türkiye'nin istikrarla yoluna devam edeceğine inandıklarını ifade etti. Başkanlık sistemine de değinen Eguren, "Türkiye'de demokrasi var. Adil ve meşru bir süreç olursa insanların kararıyla bir şeyler değişebilir. Bizim için önemli olan ayrım gözetilmeden yabancı yatırımcıya kucak açılması" diye konuştu. Ülkedeki faiz oranlarını da değerlendiren Eguren, düşük faiz oranının büyümedeki önemine vurgu yaptı.

'100 METRE DEĞİL MARATON KOŞMAYA GELDİK'

Burgan Bank Türkiye Genel Müdürü Murat Dinç de, bankanın ülkeye 100 metre koşmaya değil maratona geldiğini söyledi. Dinç, "Hedefimiz her müşterinin ilk üç bankasından biri olmak ve onlarla uzun vadeli ilişki kurmak. 5 yılda sektör ortalamalasının üzerinde büyümek istiyoruz. Çünkü arkamızda güçlü bir sermaye var" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Son 10 yılınız çok etkileyici'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN