Türkiye'nin en iyi haber sitesi

maaşına aile katkısı

Giriş Tarihi: 24.6.2015 09:44 Güncelleme Tarihi: 24.6.2015 10:45
Emekli maaşına aile katkısı

Aile katkısı Temmuz'daki zamdan sonra 'ta de ler için önemli kararlar alınacak. Aile yardımları emekli ücretlerine eklenecek, maaşlar artacak.

leri bu yaz aylarında çok önemli gelişmeler bekliyor. Öncelikle 11 milyon emeklinin maaşı Temmuz ayında çeşitli zamlarla artacak. Bin 100 liranın altında maaş alan SSK ve Bağ-Kur emeklileri seyyanen 100 lira zam alacaklar. Bunun dışında SSK ve Bağ-Kur emeklilerine 6 aylık enflasyon zammı verilecek. Bu oranın yüzde 5'ten aşağı olmayacağı belirtiliyor.

NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM? TIKLAYIN


Bunun dışında lar ve memur emeklileri de yüzde 3'lük zamlarının dışında oluşacak enflasyon farkını maaşlarında görecek. Enflasyon oranı Temmuz başında Haziran rakamlarının açıklanması ile ortaya çıkacak. İlk 5 aylık enflasyon yüzde 5.30 çıkmıştı. Bu da tüm emeklilerin enflasyon farkından yararlanacağı anlamına geliyor.

İKRAMİYE DE ARTACAK
ayı ise memur ve memur emeklileri için önemli bir ay olacak.

Ağustos'ta yapılacak görüşmelerinde memurların ve memur emeklilerinin önümüzdeki iki yıl için alacakları zam ve sosyal haklar görüşülerek karara bağlanacak.

Görüşülecek konulardan birisini de aile yardımları oluşturuyor. Sendikalar görevdeyken alınan aile yardımı gibi sosyal ödemelerin emeklilik maaşına yansıtılmasını talep ediyor. Bu gerçekleştiğinde memurların emeklilik maaşları önemli ölçüde artarken alacakları ikramiye de yükselecek.

EK GÖSTERGE
Toplu sözleşmede ek göstergelerin de artırılması gündeme gelecek. Bu gerçekleştiği taktirde memurların emeklilikte alacakları maaşlar yükselecek. Düzenlemenin geriye dönük uygulanması da gündeme gelecek. Bu durumda sadece şu an çalışanlar değil, emekli olmuş olanlar da yeni düzenlemeden yararlanabilecek.

TAKVİMBUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emekli maaşına aile katkısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN