Kirli ittifaktan çirkin provokasyon

Artvin'deki maden protestosu ülkeyi karıştırmak için pusuda bekleyen Aydın Doğan, Paralel Yapı ve PKK medyasını harekete geçirdi. Çirkin provokasyonla halkı kışkırtmaya çalışıyorlar

Giriş Tarihi: 18.2.2016
Kirli ittifaktan çirkin provokasyon
Türkiye'nin en stratejik yatırımlarından biri olan madencilikte bölgenin kalkınmasına ve istihdamına katkıda bulunacak Artvin Cerattepe'deki bakır madeni protestoları, 'Ülke karışsın' diye pusuda bekleyen Paralel Yapı'nın yayın organları ile Aydın Doğan medyasının kışkırtması, HDP ve CHP'nin desteğiyle ikinci Gezi'ye dönüştürülmeye çalışılıyor.

AĞAÇ YAKARAK PROTESTO!


2013'te Gezi Parkı'nı bahane ederek provokasyon düzenleyen gruplar, önce Rize'de 'Yeşil yol' protestoları ile kendilerini gösterdi. Sosyal medyada örgütlenen gruplar şimdi de Artvin Cerattepe'de ortaya çıktı. Artvin'e şehir dışından gelen yüzlerce kişi Cerattepe'deki bakır madenine karşı "kalkışma" hareketine girişip, barikatlar kurup, iş makinelerinin girişini engelledi. Ağaç ve doğa diyerek eylem yapanların protesto sırasında yeşil ağaçları yakmaları dikkat çekti.

SOSYAL MEDYADA ÖRGÜTLENDİLER

Önceki sabah Artvin'e otobüsler ve özel araçlarla gelen eylemciler, yöre sakinlerini de örgütlemeye çalıştı. Yaklaşık bir haftadır sosyal medya üzerinden örgütlenen eylemcileri kirli ittifak medyası da destekliyor. Bu arada CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan da algı operasyonunu başlatarak, İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın güvenlik güçlerine, "Vurun geçin" talimatı verdiğini öne sürdü. Bakanlık ve valilik yalanladı.

Artvin'de 'Gezi' tipi provokasyon

DOĞAN-PKK-PARALEL MEDYA İŞBAŞINDA


Paralel Yapı- Aydın Doğan ve PKK medyası 20 yıldır bölgedeki madencilik faaliyetlerine ilişkin çalışmalara karşı yapılan protestolara ilgi göstermezken, bu kez yaşanan eyleme medya desteği vererek tıpkı Gezi olaylarındaki gibi algı operasyonlarıyla halkı sokağa dökmeye çalışıyor. Kirli ittifak medyası, gazetelerinden ve televizyonlarından eylemcilere destek verip hükümet aleyhine kışkırtıcı yayın yapmaya çalışıyor. Doğan'ın amiral gemisi Hürriyet, PKK'nın medya organı Özgür Gündem, Paralel'in yayın organı Zaman ve Paralel'in Sözcü'sü Gezi olaylarında kullandıkları üslupla eylemi hükümet aleyhine çevirme çabasında.

GÖSTERİCİLER POLİSE TAŞ YUVARLADI


Artvin Emniyeti'nin uyarılarına rağmen dağılmayan ve iş makinelerinin üzerine çıkan Yeşil Artvin Derneği Başkanı Neşe Karahan'ın da aralarında bulunduğu 5 kişi gözaltına alındı. Bu arada bazı gruplar Cerattepe yolu üzerindeki Atmaca mevkisinde polislerin üzerine taş yuvarladı.

VALİLİKTEN SAĞDUYU ÇAĞRISI


Artvin Valiliği de hukuksuzluğa asla müsaade edilmeyeceğini belirterek, "Yapılan işlemlerde tamamen yasal sınırlar içerisinde hareket edildi. Vatandaşlarımızın kamu düzenini bozacak herhangi bir hususa meydan vermeyeceklerini bilmekle beraber, sağduyulu bir yaklaşım içinde bulunmaları hassaten önemlidir" açıklaması yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kirli ittifaktan çirkin provokasyon
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN