giriş , hizmet dökümü sorgulama

e Devlet girişi yap hizmet dökümü, 4A hizmet dökümü ve işlemlerini yapabilir e Devlet sistemine girdikten sonra şifresiz sorgulama işlemleri yapabilirsiniz. e Devlet kapısı üzerinden ayrıca SSK, SGK sorgulamaların yanı sıra bir çok işlem de yapılabiliyor.

Giriş Tarihi: 23.2.2016 16:55 Güncelleme Tarihi: 23.2.2016 16:56
E-Devlet giriş SSK, SGK hizmet dökümü sorgulama
e Devlet girişi yap hizmet dökümü,4A hizmet dökümü ve işlemleriniyapabilire Devlet sisteminegirdikten sonraşifresiz sorgulama işlemleriyapabilirsiniz.e Devlet kapısıüzerinden ayrıcaSSK,SGK sorgulamalarınyanı sıra bir çok işlem de yapılabiliyor. Sanal platformların arasında en çok kullanılan ve yaygınlaşan portalı ile pratik bir şekilde kamu hizmetlerinden en etkin şekilde yararlanabilirsiniz. Son bir kaç senedir e-devlet giriş sayfası işlemlerinin önemi arttı. Bu işlemleri yapmak için ise tek bir şeye ihtiyacınız var e-devlet şifresi alma işlemini yaptıktan sonra her konuda bilgi sahibi olabilirsiniz. Dışarı çıkmadan resmi işlerini yapmak isteyenler için çok kullanışlı olan giriş sayfası ikametgah adresinden, sabıka kaydı, gelir testi, bimer, işçi sendikaları ve sorgulama işlemleri gibi bir çok konuda işlem yapma olanağı sağlıyor. Bu sistem içerisinde bir çok uygulamayı barındırdığı için, tek bir şifre ile tüm hizmetlerden faydalanmanıza olanak veriyor böylece zamandan tasarrufu sağlıyor. E-devlet her alanda vatandaşın ihtiyacını karşılamakla birlikte yeni geliştirilen uygulamalar ile işlemler kolay ve pratik bir şekilde gerçekleştiriliyor.Geniş bir platform olan bu hizmet sadece bilgisayar üzerinden değil, akıllı telefonlardan da kullanılabiliyor.


Dijital bir çağda olduğumuz için resmi kurum işlemleri bir yere gitmeden e-devlet giriş resmi sitesi olan www.turkiye.gov.tr'den yapılmaktadır. Bunlardan en önemlileri ise e-devlet giriş sayfası ile yapılan vergi borcu, diploma kayıtları, sabıka sorgulama,sorgulama işlemleridir. Tüm bu işlemleri yapmak için sayfayı açtığınızda ekrana giriş butonu gelecektir ve bu kısma kimlik numaranızı, postahanelerden aldığınız e-devlet giriş sayfası şifrenizi girmeniz gerekiyor. Online sayfalar üzerinde yer alan bu sanal portal internet ile tüm kamu uygulamaları tek bir çatı altında toplanmış oluyor ve vatandaşlar çok kısa süreler içinde ulaşmak istedikleri belge ve bilgilere ulaşabiliyor. Önceden olduğu gibi devlet işleri için uzun kuyruklara girmeye ve vakit kaybetmeye gerek yok tüm işlemleri halletmek için sadece tek tık yetiyor. Bu uygulama ile devlet hizmetlerinin vatandaşa kaliteli, etkin, kesintisiz ve güvenli bir şekilde ulaşması hedeflenmektedir. Vatandaşlar e-devlet uygulaması ile üniversite ön kayıt yaptırmak, lisans tamamlama başvurusu gibi alanlarda da kullanılmaktadır.

E-DEVLET ŞİFRESİ ALMA İŞLEMİ ÇOK KOLAY

Uygulamanın kolaylığını ilk kez duyanlar da e-devlet şifresi alma metotlarını öğrenmek istiyor. Kimlik numaranız olmadan uygulamaya giriş yapmak ve kullanmak mümkün olmuyor ve numaranız ile birlikte bir de şifreniz olması gerekiyor. Şifre işlemleri için de eğer daha önceden bir şifreniz yoksa almak için PTT'ye gitmeniz gerekiyor. Böylece PTT'den alacağınız şifre ile dilediğiniz tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu şifreyi aldıktan sonra da değiştirmeniz kendinize uygun hatırlayabileceğiniz bir şekilde oluşturmalısınız, şifrenizin kolay tahmin edilebilir olmaması ise dikkat edilecek en önemli detaylardan birisidir. Şifrenizin içerisinde ardışık sayılar, harfler, doğum tarihi, tuttuğunuz takımın kuruluş yılı, telefon numarası, çocuğunuzun veya eşinizin adı olmamalıdır. Sürekli kullanılan kelime ve harf gruplarını da içermemelidir. E-devlet şifresi sadece o sayfaya özel olmalıdır ve başka sitelerde üyeliklerde kullanılmamalıdır, çünkü bu şifrenin bir çok yerde kullanılabilir olması güvenlik açısından sorun teşkil eder. Avea, Vodafone, Turkcell gibi cep telefonu hatlarından mobil imza oluşturup ya da okuyucu kullanarak da sayfaya girmeniz de mümkün oluyor. Artık hem güvenli hem de yer, zaman ve mekan gözetmeksizin işlerinizi rahatlıkla halledebilirsiniz. Bu sayede kendi bilgilerinizin yanı sıra devlete ait güncel bilgilere ve yeniliklere de ulaşmanız mümkün oluyor. Bunlara zaman, sıra bekleme sorunu yaşamadan, güvenli ve tek bir site üzerinden ulaşmış oluyorsunuz. Ayrıca ödeme birimleri ile ilgili sayfalara tıklayarak ödemeniz gereken borcunuz vs. varsa kredi kartınız ile ödeme yapmanıza da olanak sağlıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E-Devlet giriş SSK, SGK hizmet dökümü sorgulama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN