27 BDDK müfettine tutuklama talebi

Giriş Tarihi: 23.8.2016 16:27 Güncelleme Tarihi: 23.8.2016 17:08
27 BDDK müfettişine tutuklama talebi

Takipsizlikle sonuçlanan 17-25 Aralık soruşturmalarında adı geçen adamları ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yakın kişilerin şahsi ve şirket hesaplarını usulsüz bir şekilde incelemeye aldıkları iddia edilen 27 BDDK müfettişi tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ / PDY yapılanmasına yönelik soruşturması kapsamında, BDDK'da görevli 27 yeminli müfett emniyetteki işlemlerinin ardından Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirildi. 27 şüpheli Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılığındaki işlemlerinin ardından "FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi. O.Z.C ve O.Ç isimli 2 müfettişin de aranmasına devam ediliyor.

HESAPLARI USULSÜZ İNCELEDİKLERİ İDDİA EDİLDİ

Müfettiş, takipsizlikle sonuçlanan 17-25 Aralık soruşturmalarında adı geçen iş adamları ile Cumhurbaşkanı 'a yakın bazı isimlerin şahsi ve şirket hesaplarını 2013-2014 yılları arasında usulsüz bir şekilde incelemeye aldıkları iddia ediliyor.

İŞADAMLARININ HESAPLARINI SORGULAYAN MURAKIPLAR ADLİYEDE!

İŞTE O İSİMLER

Şüpheli BDDK murakkıbı Aydın İşsever ile Kücet'in başka suçtan cezaevinde tutuklu bulunduğu belirtildi.

Soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen Osman Zeki Canıtez ve Oktay Çolak'ın ise adreslerinde bulunamadı. 2 şüpheli firari olarak aranıyor.

Emniyette işlemlerinin ardından İstanbul Cumhuriyet Savcılığına çıkarılan 27 şüpheli BDDK murakkıbı: "Enes Arslan, Ali Güleç, Fatih Güneri, Mustafa Yıldız, Tolga Sungur, Gürca Avcı, Kadir Murat Ocaksönmez, Serhat Tiryakioğlu, Mustafa Birdişli, Mercan Mermer Kücet, Murat Yıldırım, Bünyamin Savaş, Murat Yalvaç, Rıdvan Topaloğlu, Murat Güçlü, Vural Erkmen, Hakan Pala, Recep Erbay, Hasan Yassıörenli, Erhan Aksu, Rezaman Canik, Faik Atasoy, Naim Kahveci, İbrahim İpbaş, Hüsamettin Yalım, Talha Öcal, Hamit Boyraz"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
27 BDDK müfettişine tutuklama talebi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN