Türk sebzesine Hac talebi

Giriş Tarihi: 31.8.2016
Türk sebzesine Hac talebi

Rusya’dan iyi bir haber bekleyen sebze-meyve üreticisine müjdeli haber başka bir ülkeden geldi. , hac sezonunda talebi karşılamak için ’den 120 bin ton alım yapacak

Rusya'nın ambargoyu kaldırmasını bekleyen yaş sebzemeyve üreticilerini sevindirici bir haber geldi. bu yıl hac sezonunda talebi karşılamak için 'den 120 bin ton meyve ve sebze alacağını açıkladı. En büyük kalemler ise domates ve limon olarak ön plana çıkıyor. 40 bin ton domates ve 40 ton limon Cidde'ye gidecek.

HASAT BAŞLADI GÖZLER RUSYA’DA

ÇEŞİTLİLİK VE FİYAT ETKİLİ
Suudiler'in 'yi seçmesindeki amaç ise çeşitlilik ve rekabetçi fiyat olarak açıklandı. Mayıs ayında Suudi bir alım heyeti Türkiye'de çeşitli bölgeleri gezerek incelemelerde bulundu ve olası işbirliklerini araştırdı. Türk şirketleri ile yapılan işbirlikleri sonucu meyve sebze üretimi, geçtiğimiz yıla oranla yüzde 30 artış gösterdi. İhracat için havayolu tercih edilirken, THY Suudi Arabistan'a yapılan seferlerinde günlük 70 tonluk kapasitesi olduğunu vurguladı. 2014 ve 2015'in ilk yarısında 41 milyon dolar olan Suudi Arabistan'a meyve sebze ihracatı bu yıl ilk altı ayda 68 milyon dolara yükseldi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk sebzesine Hac talebi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN