Türkiye'nin en iyi haber sitesi

23. Dünya Enerji Kongresi başladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak, Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'un da katılımıyla kongrenin açılışını yaptı

Giriş Tarihi: 9.10.2016 19:33 Güncelleme Tarihi: 9.10.2016 19:44
23. Dünya Enerji Kongresi başladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un da katılımıyla, İstanbul'un ev sahipliği yaptığı 23. Dünya Enerji Kongresi'nin açılışını gerçekleştirdi.

İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen ve Anadolu Ajansı'nın (AA) Global İletişim Ortağı olduğu 23. Dünya Enerji Kongresi, açılış töreniyle başladı.

BAKAN ALBAYRAK DÜNYA ENERJİ KONGRESİNİN AÇILIŞ KONUŞMASINI YAPTI

BAKAN ALBAYRAK STANTLARI DOLAŞTI

Kongrenin açılışını, Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş ile gerçekleştiren Albayrak, kurdele kesiminin ardından fuar alanındaki stantları dolaştı.

Fuar alanının girişindeki ekranda, 15 Temmuz darbe girişimi hakkındaki kısa filmi, Dünya Enerji Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Younghoon David Kim, Konseyin eski başkanı Maria Jose Nadeau ve Konsey Genel Sekreteri Christoph Frei ile izleyen Bakan Albayrak, o gece sivil halkın elinde hiçbir silah olmadan tanklara karşı durduğunu anlattı.

15 TEMMUZ'U UNUTMAMALIYIZ

Albayrak, "15 Temmuz'u unutmamalıyız, unutturmamalıyız ve dünyaya anlatmalıyız." ifadesini kullandı.

Albayrak, kongrenin dünya barışına ve Türkiye'ye hayırlı olmasını diledi.

Türkiye Kömür İşletmeleri'nin (TKİ) standına uğrayan Bakan Albayrak ve diğer misafirlere, kurumun düşük kalorili kömür madeninden hazırladığı organik cilt bakım ürünleri hediye edildi.

"5-10 YIL SONRA HİKAYE SİZDE"

İstanbul Aydın Üniversitesi'nin TÜBİTAK ödüllü elektrikli araç standını da ziyaret eden Albayrak, üniversiteli öğrencilere hitaben, "Dünya ayağınıza geldi, 5-10 yıl sonra hikaye sizde." dedi.

23. Dünya Enerji Kongresi, 13 Ekim Perşembe günü sona erecek.

DÜNYANIN ENERJİSİ TÜRKİYE’DE TANAP’IN FİNANSMANI YIL SONUNA BİTER RAFİNERİ 2018’DE FAALİYETE BAŞLAR PUTİNLE 3 AYDA 2 ZİRVE ENERJİ PROJELERİNE DESTEK VERECEĞİZ UZMANLAR KÖMÜRÜN GELECEĞİNİ TARTIŞACAK
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
23. Dünya Enerji Kongresi başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN