Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İDO'dan İBB'nin ağır vasıta kararı ile ilgili flaş açıklama

İstanbul Deniz Otobüsleri, İBB'nin dün ağır tonajlı araçların arabalı vapur kullanımıyla ilgili düzenlemeye ilgili açıklama yaptı

Giriş Tarihi: 8.6.2017 14:04 Güncelleme Tarihi: 8.6.2017 14:06
İDO'dan İBB'nin ağır vasıta kararı ile ilgili flaş açıklama

İDO'dan yapılan açıklamada; İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ağır tonajlı araçların, trafik sıkışıklığına neden oldukları gerekçesiyle, Sirkeci-Harem ve Çubuklu-İstinye araba vapuru hatlarının kullanım izinlerini kaldırması konusu son günlerde basında ve sosyal medyada gündeme gelmiştir.

Kararın uygulanması durumunda şehir içi ulaşımda serbestçe dolaşabilen ağır tonajlı araçların Sirkeci-Harem hattından da deniz yoluyla geçişleri engellenmiş olacaktır. Gün içinde şehir içi ulaşımda UKOME'den "TÜHİM" izin belgesi bulunan ağır tonajlı araçlar, trafik sıkışıklığına neden olmaya devam edecek ve saat sınırlaması olmadan seyahat edebilme hakkına sahip olacak.

Gündeme gelen bu kararın alınması sonrasında izin belgesi olan ağır tonajlı araçların dahi Harem-Sirkeci geçişi engellenecek; şehir içi ulaşımının büyük oranda yükünü hafifleten İDO'nun Sirkeci-Harem gibi önemli bir hattı bu sınıf araçlar için devre dışı kalacaktır. Kamyon şoförlerini de zor durumda bırakacak bu kararın konunun tüm taraflarını memnun edecek şekilde çözüme kavuşmasını dileriz" denildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İDO'dan İBB'nin ağır vasıta kararı ile ilgili flaş açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN