Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan müjdeyi verdi, 37 milyon liralık hibe verilecek!

ve : "Tarımda kırsal kalkınmaya destek için 50 hayvancılık projesine 37 milyon liralık hibe verilecek" dedi.

Giriş Tarihi: 25.12.2018 10:54 Güncelleme Tarihi: 25.12.2018 11:44
Bakan müjdeyi verdi, 37 milyon liralık hibe verilecek!

Tarım ve Orman Bakan Bekir Pakdemirli: "Tarımda kırsal kalkınmaya destek için 50 hayvancılık projesine 37 milyon liralık hibe verilecek" dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), Avrupa Birliği Katılım Öncesi Yardım Aracı-Kırsal Kalkınma Programı" (IPARD)-II 3. Çağrı İlanı kapsamında bugün 6. grupta yer alan 50 hayvancılık projesini onaylayarak hibe sözleşmelerinin imzalanma sürecini başlattıklarını ifade ederek, bu destekle birlikte toplam hibenin 781 milyon liraya yükseldiğini söyledi.

50 hayvancılık projesine toplam 37 milyon TL hibe desteği verileceğini belirten Pakdemirli, "Bu projeler sayesinde kırsalda yaklaşık 77 milyon TL'lik yatırım yapılacak. 6. grupta yer alan bu projelerle birlikte IPARD-II 3. çağrı kapsamımda desteklenecek tüm projeleri açıkladık. Böylece toplamda onaylanan 2 bin 316 projeye 781 milyon TL hibe sağladık. Bu hibelerle birlikte kırsalda yaklaşık 1,5 milyar TL tutarında yatırım yapılacak" diye konuştu.

DESTEKLER SÜRECEK

Bu tesislerde 7 binin üzerinde yeni istihdam oluşmasını beklediklerini de vurgulayan Bakan Pakdemirli, TKDK üzerinden kırsal kalkınma projelerini desteklemeye devam edeceklerinin de altını çizdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan müjdeyi verdi, 37 milyon liralık hibe verilecek!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN