Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ordusu kuruluyor

Ticaret Bakanlığı rekor kırılan rakamlarını daha da yukarı taşımak için yeni rotayı çizdi. 2023'e kadar mal ihracatının 226.6 milyar dolar olması bekleniyor

Giriş Tarihi: 9.9.2019 ABONE OL
Dış ticaret ordusu kuruluyor

Ticaret Bakanlığı rekor kırılan ihracat rakamlarını daha da yukarı taşımak için yeni rotayı çizdi. İhracat ana planına göre dış finansman ihtiyacı azalırken ihracatın büyümeye katkısı artacak. 2023'e kadar mal ihracatının 226.6 milyar dolar olması bekleniyor. Eximbank'ın ihracatı destekleme oranı yüzde 29 olacak.

DESTEKLER ARTACAK
İhracatta güçlendirilmiş finansman, enerji, kira, istihdam gibi destekler sağlanacak. Marka, tasarım,lojistik, yurtdışı ofis mağaza, küresel tedarik zinciri, fuar destekleri verilecek. Hedef ülke ve hedef sektör yaklaşımıyla orta ileri ve yüksek teknoloji ürünleri ihracatı artırılacak.
Kadın ve genç girişimcilerin ihracattaki rolü güçlendirilecek. Ulusal kadın ve genç girişimci platformu kurulacak. Dış ticaret meslek liselerinin sayısı artacak. E-ihracat stratejisi uygulamaya alınacak, ticaret hacminden alınan pay artırılacak.
İhracat dostu dijital uygulamalar güçlenecek. Sanal Ticaret Akademisi Destek Yönetim Sistemi gibi uygulamalar yaygınlaşacak. Dünya e-ticaret pazar payı artırılacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dış ticaret ordusu kuruluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN