E7 Yapı'dan Afrika açılımı

Enerji, turizm ve yapı sektöründe faaliyet gösteren E7 Yapı, yurtdışında lüks konut projeleri yapmaya hazırlanıyor. Şirketin ilk rotası ise Nijerya olacak

Giriş Tarihi: 1.7.2013
İnşaat, yapı market, enerji ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren E7 Grup, çeşitli ortaklıklarla hayata geçirdiği konut projelerinin ardından, E7 yapı imzasıyla yurtdışında ve Türkiye'de yeni projelere hazırlanıyor. Yurtdışına açılımda ilk adımı Nijerya'dan atacak olan E7 Yapı, Nijeryalı Mannah Grup ile Nijerya'da lüks konut projesine imza atacak. 3 yıl içinde yüzde 75 büyümeyi hedefleyen E7 Yapı Grubu'nun genç CEO'su ve aynı zamanda TİMDER Gençlik Komitesi Başkanı Ersin Aydeniz E7 Grubu'nun yatırım planlarını Sabah'a anlattı.

E7 Grubu biraz tanıyabilir miyiz?
E7 Grubu bin 100 çalışanıyla turizm, Enerji ile inşaat ve inşaat malzemelerini çatısı altında bulundurun Yapı Grubu alanlarında faaliyet gösteriyor. Uzun yıllardır arazi geliştirme çalışmalarımız oldu. Çeşitli ortaklıklarla konut projeleri geliştirdik. Bundan böyle yurt içinde ve yurt dışında nitelikli konut projeleri geliştireceğiz. Bu kapsamda Nijerya'da lüks konut yapacağız.

Neden Nijerya?
Nijerya 177 milyon nüfuslu ve hızlı gelişmekte olan bir ülke. Nüfusunun 32 milyonu zenginlerden oluşan Nijerya, başta inşaat sektörü olmak üzere birçok alanda potansiyeller sunuyor. İki yıl önce düzenlenen TUSCON Fuarı'nda Nijeryalı iş adamlarıyla iyi ilişkiler geliştirdik. Nijeryalı Mannah Grup ile birlikte yapı marketi ve inşaat alanında ortak çalışmalar yapma kararı aldık.

'15 MİLYONLUK GELİR BEKLİYORUZ'
Proje hakkında bilgi verebilir misiniz?
Nijerya'da Türk Büyükelçiliği'nin altı ay önce boşalttığı binayı aldık. Orada 50 konutluk bir rezidans yapıyoruz. Yaklaşık 8 milyon dolarlık bir yatırım olacak. Bu projeden de 15 milyon gelir bekliyoruz. Projenin temelini Eylül'de atacağız.

Kaç projeye imzanızı attınız?
Başakşehir bölgesinde Celaloğlu İnşaat ile birlikte Kayacity projesini yaptık. İkitelli Ayazma'da Huzzak Yapı ile bir proje hayata geçiriyoruz. Diğer bir projemizde Ataşehir'deki Suare Residence. Selimoğlu İnşaat ile birlikte geliştirdiğimiz Suare residence projemizde 206 konut ve mağazalar yer alıyor. Bu projede kalan sayılı konutun satışlarına devam ediyoruz.

YAPI MARKETİ ZİNCİRİMİZİ AFRİKA'YA YAYACAĞIZ
Bir de Nijerya'da yapı market yatırımından söz ettiniz.
Evet. E7 Yapı Market, yıllık 1 milyon metrekarelik seramik satışı gerçekleştiriyoruz. Çin'e mermer, Türkmenistan ve Tanzanya'ya endüstriyel mutfak, yine Tanzanya ve Gana'ya ıslak zemin seramikleri gönderiyoruz. Yurt içinde 5 pilot bölgede bayiliklerimiz var ve bunların sayısını 60'a çıkartmayı hedefliyoruz. E7 Yapı Marketlerini Afrika'da da yaygınlaştırma planımız var. Bu konuda da ilk adımı yerel ortağımız Mannah Grup ile Nijerya'da atmaya karar verdik. İlk showroom açılışını 1 ay sonra yapmayı planlıyoruz. İlk yıl için ciro hedefimiz ise 4 milyon.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E7 Yapı'dan Afrika açılımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN