Vı. “Kış Okulu, Pratik Türkçe Kursu”

Giriş Tarihi: 6.3.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:51
Vı. “Kış Okulu, Pratik Türkçe Kursu”
Atatürk Üniversitesi Dış İlişkiler Ofisi ve DİLMER tarafından organize edilen ve bu yıl altıncısı düzenlenen “Kış Okulu, Pratik Türkçe Kursu” uluslararası gün etkinliği, Kültür Merkezi Mavi salonda gerçekleştirildi.
Gürcistan, Kazakistan, Polonya, Moğolistan, Rusya, Kırgızistan’dan gelen Türk Dili Edebiyatı, Türk Tarihi ve Türk Kültürü’yle ilgili çeşitli bölümlerde okuyan 26 öğrencisi üç hafta sürecek “Kış Okulu, Pratik Türkçe Kursu”na katılmak için ’a geldi.
Atatürk Üniversitesi Dış İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. Fahri Yavuz, öğrencilere Dış İlişkiler Ofisi’nin misyonu anlattı.
Atatürk Üniversitesi’nin dünyada daha çok bilinen bir üniversite statüsüne kavuşturma amaçlarının olduğunu belirterek, bu nedenle her fırsatı değerlendirdiklerini söyledi. Yavuz, üniversitelerin uluslararasılaşmanın eğitimde bir kalite göstergesi olarak kabul edildiğine de dikkat çekti.
Dil Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Osman Mert ise, dünyanın farklı yerlerinden Türkçe dil eğitimini almak için gelen öğrencilerin, programa renk kattıklarını söyledi.
Erzurum’un önemli bir şehir olduğunun ve Atatürk Üniversitesi’nin Türk Kültürünü en iyi öğrenilecek yerlerden biri olduğunun altını çizen Osman Mert; “ Erzurum Türk kültürünün en yoğun yaşandığı illerimizden biridir. Dolayısıyla Türkçeyi ve Türk kültürünü de en iyi öğrenebileceğiniz yerlerden biri hiç kuşkusuz Atatürk Üniversitesi’dir. Üniversitemizin uluslararalılaşmasında önemli bir paya sahip olan DİLMER ise Üniversitemizin ve şehrimizin dışa açılan pencerelerinden biridir” diye konuştu.
Öğrenciler, program sonunda konuklara ülkelerinden getirdikleri bazı yiyecekleri ikram etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vı. “Kış Okulu, Pratik Türkçe Kursu”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN