Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çomaklı, ’u Tanıttı

Giriş Tarihi: 2.4.2015 10:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Çomaklı, Erzurum’u Tanıttı
Cine5 için çekilen Burcu İle Çetin Yollar isimli Belgeselin çekimleri bu hafta ’da yapıldı.
Ünlü Rallici Burcu Çetinkaya ‘nın sunuculuğunu yaptığı Burcu İle Çetin Yollar isimli belgeselin çekimleri için Erzurum’a gelen Cine5 yapım ekibi Erzurum yemekleri, Cirit gibi folklorik kültür öğelerimizin yanı sıra kadın Folkloru ile ilgili bir bölümde çekti.
Erzurum Kadınının geleneksel yaşantısı ve geleneksel folklorik kıyafetlerinin tanıtıldığı bölümde AK Parti Milletvekili Aday adayı Araştırmacı -Yazar Zekiye Çomaklı konuk oldu.
Tam aday adaylığının belirlenmesi beklenen en stresli haftasına denk gelen çekimlerde Çomaklı her zamanki Erzurum sevgisi ve sempatik tavırları ile ekibin gönlünü fethetti.
Çomaklı; geçmişte çok önemli olan ve Erzurum da kadınların kaybolan kültürlerinden biri olan” Baca Oturmaları” nı anlatıp, kadın şiirleri okumasının yanı sıra kadın Folklor kıyafetini kadar bir genç kıza giydirdiği Gümüş Kemerli, iğne oyalı yazmalı en ince ayrıntısına anlattı.
18 Nisan da yayınlanacak olan programı, İstanbul’u bırakıp Urfa’da yaşamaya başlayan ve tesettüre giren sunucu Burcu Çetinkaya sundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çomaklı, Erzurum’u Tanıttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN