Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ziyaretçilerden yoğun ilgi görüyor

Giriş Tarihi: 14.5.2013 16:19

Aktiffelsefe Kültür Derneği gönüllüleri tarafından, başta Tepebaşı Belediyesi ve birçok Eskişehirli firmanın da desteğiyle gerçekleştirilen , Eskişehir halkından yoğun ilgili görüyor.

Geçtiğimiz 8 Mayıs 2013 Çarşamba günü açılışı yapılan , haftanın her günü 09.30-23.00 saatleri arasında gezilebiliyor. Müzeyi son olarak öğretmenleriyle birlikte, Av. Lütfi Ergökmen Özel Eğitim İlkokulu öğrencileri ve Suzan Gürcanlı İlkokulu 8. sınıf öğrencileri de ziyaret etti.

Müzedeki gönüllü rehberlerin anlatımıyla antik çağlara ve o çağlarda yaşamış uygarlıklara, onların kültürlerine bir yolculuk yapan öğrenciler, müzedeki arkeolojik kazı alanında kazı yaptılar ve kayıp parçaları buldular. Hem eğlenen hem de öğrenen öğrenciler müzede keyifli vakitler geçirdi.
Dünya Müzeleri Müzesi'nde, dünyanın çeşitli yerlerindeki birçok müzeyi gezmeye gerek kalmadan, müzelerdeki eserlere dokunup bilgi sahibi olunabiliyor.

Dünya çapında 28 müze ve 20 ören yerinden 12 uygarlığa ait toplam 288 eseri içeren müzede Anadolu uygarlıklarına ait 48 eser, Eskişehir'e ait ise 15 eser bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünya müzeleri müzesi ziyaretçilerden yoğun ilgi görüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN