Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seyitgazi’deki Cami Ve Gençlik Buluşmaları Devam Ediyor

Giriş Tarihi: 21.2.2015 15:08
Seyitgazi’deki Cami Ve Gençlik Buluşmaları Devam Ediyor
Seyitgazi ilçe merkezindeki camilerin görevlilerince düzenlenen "Seyitgazi’de Cami ve Gençlik" programları devam ediyor.
Programın üçüncüsü Merkez Yeni Camii’de yatsı namazından sonra gerçekleştirildi. Cami bilincini topluma ve özellikle gençlerimize yerleştirmeyi hedefleyen ve camilerin insan hayatında vazgeçilmez sosyal yaşam merkezleri olduğu vurgusunu yapmayı amaçlayan program, Çarşı Camii’nin imam hatibi Kürşat Şahin’in moderatörlüğünde Yeni Camii imam hatibi Şükrü Kara, Türbe Camii imam hatibi İbrahim Uygun, Çarşı Camii Meftun Öksüz ve çok sayıda gencin katılımıyla yapıldı.
Allah’ın varlığı ve birliğinin işlendiği programda, kainatın ve insanın yaradılışından yola çıkılarak insanın iç dünyası ve neden inanması gerektiği konuşuldu. İslam dininin insana sunduğu güzellikler ve bu güzelliklerin anlaşılması konusunda insanın yapması gerekenler gençlerinde sohbete katılımı sağlanarak anlatıldı. Programa katılan gençlerin, aynı zamanda bulundukları ortamın oluşumundan yola çıkarak camilerin sadece namaz kılınan yerler değil, insanların rahatça oturup konuştukları, dertleştikleri ve sosyal aktivitelerini gerçekleştirebildikleri mekanlar olduğunu görmeye başladığı belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seyitgazi’deki Cami Ve Gençlik Buluşmaları Devam Ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN