Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anadolu Üniversitesinde ’Göç Okulu Projesi’nde’ Protokolü İmzalandı

Giriş Tarihi: 13.4.2015 17:58 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 22:39
Anadolu Üniversitesinde ’Göç Okulu Projesi’nde’ Protokolü İmzalandı
Anadolu Üniversitesi, Milli Eğitim Bakanlığı ve Birleşmiş Miletler Nüfus Fonu arasında “Göç Okulu Projesi’nde” protokolü imzalandı.
Anadolu Üniversitesi Rektörlük binasında düzenlenen protokole, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu Türkiye Temsilcisi Dr. Zahidul Huque ve İl Milli Eğitim Müdür Necmi Özen katıldı. Protokol, ‘Göç Okulu Projesi’ kapsamında gezici mevsimlik tarım işçileri ve aileleri başta olmak üzere tarımda çalışan ve kırsal alanda yaşayanların karşılanmamış ihtiyaçları, iletişim, farkındalık ve savunuculuk gibi konular kapsamında işbirliği yapılarak hedef grubun güçlendirilmesi amacını taşıyor. Bu yolla gezici mevsimlik tarım işçileri ve ailelerinin eğitim, sağlık alanlarında kamu hizmetlerine erişimin sağlanması, eğitim ve sağlık koşullarının geliştirilmesi ve kalkınmaya katkılarının arttırılmasını hedefliyor. Ayrıca çalışma ortamının çocuklar, gençler ve kadınlar açısından iyileştirilmesine yönelik işbirliğini amaçlandığı projede, sosyal uyum ve toplumsal barışın güçlendirilmesi amaçlanıyor. Proje kapsamında özellikle gezici mevsimlik tarım işçisi gençlerin ve kadınların bulundukları ortamlarda sosyal kabullerini arttırılması, dışlanmaya ve şiddete yönelik olumsuz davranışların azaltılması, iletişimin güçlendirilmesi çalışmalarının da yürütülmesi öngörülüyor.
Protokolün imzalanmasının ardından Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gündoğan ve Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu Türkiye Temsilcisi Dr. Zahidul Huque günün anısına karşılıklı hediyeler takdim etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anadolu Üniversitesinde ’Göç Okulu Projesi’nde’ Protokolü İmzalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN