Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadınlar En Güzel Bayrağı Dikmek İçin Yarıştı

Giriş Tarihi: 21.4.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 21.4.2015 15:50
Kadınlar En Güzel Bayrağı Dikmek İçin Yarıştı
Tepebaşı Belediyesi Beldeevleri arasında düzenlenen “Bayrak Dikme” yarışmasında dereceye girenler düzenlenen törenle ödüllerini aldı.
Tepebaşı Belediyesi Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Tepebaşı Belediyesi Beldeevleri kursiyerleri diktikleri Türk bayraklarıyla yarışmaya katıldılar. Hepsi birbirinden değerli bayraklar, Eğitim iş Şube Başkanı Ebru Sungar, usta el işi öğretmeni Hanife Yıldız, el sanatları öğretmeni Sema Uluocaklı’dan oluşan jürinin değerlendirmesiyle puanlarını aldı. 22 Beldevinden katılan yarışmacılar, Tepebaşı Belediyesi Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde yaşadıkları gururu ve sevinci katılımcılarla paylaştılar. Farklı tekniklerle dikilen bayrakların, gerçek ölçülere yakın olması hedeflendi. Gerek renkleri, gerekse işleme teknikleri ile tüm bayraklar izleyicilerden tam not aldı.
Ödül töreni açılışında konuşan Sütlüce Beldeevi kursiyeri Zeynep Dayı; "Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bizler Kahraman Türk Kadınıyız. Rabbim bize tekrar kurtuluş mücadelesi yaşatmasın. Bayrağı bayrak yapan üzerindeki kandır, eğer toprak, uğrunda ölen varsa vatandır. Ne mutlu Türküm diyene" diyerek duygularını belirtti.
Törende konuşan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç ise "Unutmamalıyız ki eğer şehitlerimiz olmasaydı bu vatan olmayacaktı. Bizler Şehitlerimizin, Mustafa Kemal’in torunlarıyız. Yaptığımız her işte bizleri duygulandıran emek var, mücadele var. Bayrağımız yokluk içinde sandıktaki çeyizlerdeki göz nuru ile yapıldı. Bu ülkenin daha ileri, daha aydınlık günlere gitmesi için daha çok çalışmalıyız. Emek veren kadınlarımızı canı yürekten kutluyorum. Buradaki heyecan, inanın Türkiye’nin şu an ihtiyacı olan bir duygu. Bu duygu ile milli heyecanımızı her zaman diri tutmalıyız” dedi.
Merkez Komutanı Yarbay Aykut Hamzacebi ise konuşmasında "Davetiniz için şükranlarımı arz ediyorum. Her asker, bu kutsal bayrağın üzerindeki silaha el basarak yemin eder. Bayrak, kız kardeşimizin gelinliği, şehidimizin son örtüsüdür" dedi.
Yarışmada Şeker Mahallesi Sıra Evler Beldeevi kursiyerleri üçüncü, Yeşiltepe Beldeevi kursiyerleri ikinci, Ertuğrulgazi Beldeevi kursiyerleri de birinci olarak ödüllerini aldılar. Birinci olan Ertuğrulgazi Beldeevi, diktikleri bayrağı Başkan Ataç’a hediye ettiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadınlar En Güzel Bayrağı Dikmek İçin Yarıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN