Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Osman Vahit Özdal İçin Vefa Gecesi

Giriş Tarihi: 21.4.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 22.4.2015 09:33
Osman Vahit Özdal İçin Vefa Gecesi
Odunpazarı Kent Konseyi Sanatçıya Vefa Çalışma Grubu tarafından, bir televizyon kanalında yayınlanan “O Ses Türkiye” yarışmasında finale kadar yükselen Eskişehirli Osman Vahit Özdal için bir Vefa Gecesi düzenlendi.
Hasan Polatkan Kültür ve Sanat Merkezi ‘ndeki konser ve söyleşi programı Mehmet Sadık Bozkurt’un sunumuyla gerçekleşti. Geceye, siyaset, sanat ve iş çevrelerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. “O Ses Türkiye” yarışmasındaki başarısının yanı sıra, 2001 yılında yapılan ve 61 bin kişinin katıldığı Ezan Okuma ve 2003 yılında yapılan 60 bin kişinin katıldığı Kur’an-ı Kerim Okuma yarışmalarında Türkiye birincisi olan Osman Vahit Özdal, çeşitli ilahi, gazel ve kasideleri seslendirdi. Seyirciler büyük beğeni ile dinledikleri eserlerin tekrarlanması için zaman zaman tempo tuttular.
Annesi Fatma Özdal ve kardeşi Murat Can Özdal Osman Vahit’i anlatarak duygusal anlar yaşattılar. Müzik öğretmeni Emre Küçük kemanıyla, Aydın Yavaş Pan flüdüyle Osman Vahit’e eşlik ederek inanılmaz bir müzik ziyafeti verdiler. Gece sonunda ise Odunpazarı Belediye Başkanın Eşi Sayın Türküz Kurt, Odunpazarı kent Konseyi Başkanı Hasan Atak ve Genel Sekreteri İsmail Kumru hediyelerini sunarak sanatçıya teşekkürlerini ilettiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osman Vahit Özdal İçin Vefa Gecesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN