;

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Günün en çok okunan 20 magazin haberi (27.03.2016)

 • 1
 • 21
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (27.03.2016)
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (27.03.2016)

Boşanma sonrası İrem Derici'den şaşırtan hareket

İkinci bir şans verdikleri evliliklerini geçtiğimiz günlerde tek celsede sonlandırarak gündem olan İrem Derici ve Rıza Esendemir, sosyal medya paylaşımlarıyla şaşırtmıştı. Esendemir, boşandıkları gün İrem Derici'nin doğum gününü kutlayan bir mesaj yayınlamıştı.

Sevilen şarkıcı da sosyal medya hesaplarında boşandığı eşi Rıza Esendemir'in soyadını kullanmaya devam etmişti. Ancak İrem Derici, önceki gün 'Esendemir' ismini her taraftan sildi. Derici'nin bu hamlesine, "İrem Rıza'yı sanal alemde de sildi" yorumu yapıldı.

Ünlü radyocu Rıza Esendemir ve İrem Derici, 2014 yılında evlenmişti. İrem Derici, sosyal medyada kullandığı Esendemir soyadını artık kullanmıyor.

 • 2
 • 21
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (27.03.2016)
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (27.03.2016)

'Biz nişanlandık' dedi sevgilisi Şaş'tı kaldı!

Spor yorumcusu Hasan Şaş, önceki akşam türkücü sevgilisi Sevcan Orhan ile Adana İl Sınırı adlı mekandaydı. Nükhet Duru, Altan Gördüm, Deniz Akkaya ve Yetkin Dikinciler gibi ünlü isimlerin de bulunduğu mekanda bir anda ayağa kalkan Hasan Şaş, sevgilisi için "Ben bu kadını seviyorum ve biz bu gece nişanlandık" dedi. Şaş'ın bu sürpriz sözleri mekandakilerden büyük alkış aldı. Sevcan Orhan ise olup biteni şaşkınlıkla izledi. "Ailemin haberi yok ama biz nişanlandık" diyen Şaş'ın, henüz sevgilisinin ailesiyle tanışmadığı da öğrenildi. Mekana saz ekibi çağıran Şaş, türkücü sevgilisine Orhan Gencebay şarkıları söyletti. Güzel türkücüye bakarak bağıra çağıra şarkılara eşlik eden ünlü futbol adamı, ilginç tavırlarıyla herkesi şaşırttı.

 • 3
 • 21
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (27.03.2016)
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (27.03.2016)

'Kadını aşağılayan bu anlayışa yazıklar olsun'

Hande Soral, eteğinin havalandığı an çekilen, uygunsuz fotoğrafını kullanan Hürriyet'in Kelebek ekine tepki gösterdi: Bu gazetecilik değil. Kadına şiddetin başka türüdür; istismardır, tacizdir! Kadını aşağılayan bu anlayışa yazıklar olsun!

Genç oyuncu Hande Soral, geçtiğimiz çarşamba gecesi kız kardeşi Bensu Soral'ın doğum günü kutlaması için Soho House'a gitti. Gecenin sonunda Soral, sevgilisiyle el ele yürürken rüzgarın azizliğine uğradı ve eteği havalandı. Her şeyden habersiz oyuncunun, eteğinin havalandığı sırada çekilen fotoğrafı, geçtiğimiz cuma günü Hürriyet'in Kelebek ekinde kullanıldı.

'SAVUNMASIZ BİR ANIMDA ÇEKİLDİ'

Bu kareyi gören ve şoke olan Soral; Twitter'da tepki göstererek haberi yapan gazeteyi topa tuttu: "Bu sabah Hürriyet gazetesinde gördüğüm fotoğrafımın şokunu atlatmam mümkün değil. Tamamen habersiz ve savunmasız bir durumda çekilmiş bir fotoğrafın, bir gazetenin manşetinden afişe edilmesinin bana, aileme vereceği üzüntü ve zararı nasıl göremezsiniz? Böyle bir fotoğrafın tirajınıza getireceği katkının mutluluğunu neyle ölçüyorsunuz? İtibarımın zedelenmesi, annemin, babamın, ailemin toplum içindeki utancıyla mı? Yazıklar olsun, bu mu habercilik ve magazin anlayışınız? Sırf tanınan biri olduğum için mi bir kadını aşağılama, afişe etme hakkını; habercilik gücünün altında kullanıyorsunuz? Bu kesinlikle gazetecilik değildir. Kadına şiddetin başka bir türüdür; istismardır, tacizdir!"

SANAT DÜNYASI İSYANDA

Acizlik ve rezillik!


Hande Soral'ın ardından sanat dünyası da sosyal medyada isyan etti:
Özge Özpirinçci: "Meslektaşım Hande Soral hakkında yapılan haber ve kullanılan fotoğraftan dolayı, Hürriyet Kelebek'ten iğreniyorum. Rezilsiniz!"

Ferhan Şensoy: "Çok sinirlendim. O fotoğrafın oraya, o şekilde çıkmasına sebep olan ve müsaade eden herkes tiksinç! Bu acizlik; başka bir şey değil!"

Ekin Türkmen: "Bu tacizdir, terbiyesizliktir! Bu kareyi çeken, servis eden, yayınlayan, paylaşan herkesin ahlak ve etik anlayışını sorgulaması lazım." Sinan Tuzcu: "Hande Soral'a yapılan gazetecilik değil; ahlaksızlıktır! Sözde etik sahibi magazin konseyleri kurup ahkam kesenler utanmalı. Bunda Hürriyet Kelebek magazin müdürlerinin ve hatta gazetenin imtiyaz sahibinin sorumluluğu da vardır. Soral'a yapılan haber değil; istismardır." Haberi ve fotoğrafı ünlü oyuncunun takipçileri de sanal âlemde eleştirdi:

Sanal Anne: "Bu yapılan 'gazetecilik' ile kadına şiddet ve cinsel istismar arasında fark yok!"
Yolculugunrengi: "Maalesef fotoğrafı kullanan internet sitesi de çok fazla, hepsinin fotoğrafı silmesi gerek. Utanıyorum."

Özgür Balmumcu: "Sabah gördüğüm fotoğraftan hiç hoşlanmadım. Yanlış!"
Arzu Eksioglu: "Bu kesinlikle ve açıkça kadına karşı şiddettir."

GÜNAYDIN YAZARLARINDAN TEPKİ!

AYŞE ÖZYILMAZEL

Hande değil, onlar utansın!


"Kızın rüzgardan eteği açılmış, magazin gazeteleri de kızın poposunu basmış. İşte bu zihniyetten tiksiniyorum. Senin karına, bacına yapsalar ortalığı yıkarsın; kız ünlü diye poposunu cümle âlem görecek ve buna da haber denecek öyle mi? Hande Soral'a yapılan habercilik değil; çirkinliktir, tacizdir, özel hayata saldırıdır. Hande değil, onlar utansın!"

MEVLÜT TEZEL

Bu anlayış 80'lerde kaldı


"Hande Soral'ın fotoğrafını görünce acaba 'buzlama' yapmayı unuttular mı diye düşündüm. Kelebek eki böyle bir hatayı nasıl yapar? Eski Tan gazetesini hatırladım birden. Kendimi Hande'nin sevgilisinin, ailesinin yerine koyuyorum; ne diyeceğimi bilemiyorum. Bir kadını zor durumda bırakan, özel hayatına saldıran, onu afişe eden bir haber bu. Bu magazin anlayışı; 80'lerde, 90'larda kalmıştı."

YÜKSEL AYTUĞ

Mesleğim adına utanç duydum


"Kadına tacizin en acımasız, en vahşi türlerinden biri de; onu en savunmasız anında medya yoluyla afişe etmektir. Başta Günaydın olmak üzere pek çok magazin ekinin yazı işleri masasına getirildiği anda meslek etiği gereği 'reddedilen' ve basılmayan bir fotoğrafın, Hürriyet/ Kelebek tarafından fütursuzca tiraj oltasına dönüştürülmesi, en hoşgörülü tabirle densizliktir. Bunun, acil serviste sedye üzerinde şuursuz yatan bir kadının sıyrılmış eteğine zoom yapmaktan farkı yok. Etek altında magazin arayan ucuz gazetecilik türünün; 70'li, 80'li yıllarda kaldığını sanıyordum. Ne yazık ki yanılmışım. Mesleğim adına utanç duymama vesile olan durumu şiddetle kınıyorum."

FUNDA KARAYEL

Önce insanlık sonra gazetecilik


"Hande canımdır, çok sevdiğim arkadaşımdır. Magazin haberi altında bu kıza böylesine taciz etmeye kimsenin hakkı yoktur. Kaldı ki; bir insanın eteğinin açılmasının haber değeri olmamalı. Bu durum; haberi yapan kişinin, kendi kız kardeşi ya da annesinin başına gelse nasıl karşılardı acaba? Gazetecilikten önce insanlık gelmeli artık; el insaf!"

 • 4
 • 21
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (27.03.2016)
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (27.03.2016)

Hayranları tepesine çullandı

'NE ALAKA?'

Sen ne yaptın Hadise! Instagram hesabından sadece kardeşleri Derya ve Hülya Açıkgöz'ü takip eden Hadise, önceki gün müzisyen Bora Yeter'i de takip etmeye başlayınca hayranları çıldırdı. Hadise hayranları, Bora Yeter'in paylaştığı fotoğrafların altına 'Sen kimsin?', 'Senle Hadise ne alaka?', 'Bağlantınız nedir?' gibi yorumlar yağdırdı.

 • 5
 • 21
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (27.03.2016)
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (27.03.2016)

Ölmeden selası okundu

Sevilen oyuncu Gülnihal Demir'in öldüğü haberi Muğla'yı karıştırdı.

Menteş Belediyesi vatandaşların cep telefonuna 'Gülnihal Demir hayatını kaybetti cenazesi Kurşunlu Camii'nde öğlen namazına takiben kılınacaktır' mesajı attı. Sms ve camilerden okutulan sela sonrası ünlü oyuncunun telefonları kilitlendi. Gülnihal Demir yaşanan paniğin isim benzerliğinden kaynaklandığını belirtti.

 • 6
 • 21
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (27.03.2016)
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (27.03.2016)

'Kertenkele'den aşkına sürpriz yaşgünü partisi

Atv'nin sevilen dizisi 'Kertenkele'nin başrol oyuncusu Timur Acar, nişanlısı Eda Özerkan'a sürpriz doğum günü partisi düzenledi. Maltepe Pişşti'deki partiye, çiftin oyuncu arkadaşları Mehtap Bayrı, Erdinç Gülener, Sinan Çalışkanoğlu, Umut Oğuz, Ayşen Batıgün ve Fatih Doğan da katıldı. Gökhan Güneş'in söylediği şarkılarla eğlenen Acar-Özerkan çifti, romantik danslar da etti. Daha sonra Timur Acar, nişanlısı için sahneye çıkıp şarkı söyledi. Acar, performansıyla büyük alkış aldı. Nişanlısının sürprizi karşısında çok duygulanan Eda Özerkan, gözyaşlarını tutamadı. "En kötü günümüz böyle olsun" diyen ünlü çift, arkadaşlarının tebriklerini kabul etti.

 • 7
 • 21
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (27.03.2016)
Günün en çok okunan 20 magazin haberi (27.03.2016)

Asena Atalay'ın kira geliri dudak uçuklattı!

Kısa bir süre önce boşanan Asena Atalay ile Caner Erkin, boşanmalarına rağmen gündemden düşmüyor.

Fenerbahçeli futbolcu Caner Erkin, geçen yıl Beykoz Konakları'nda 6 milyon dolara bir lüks villa satın almış, eski eşi Asena Atalay'la burada oturmak nasip olmamıştı. Ünlü futbolcu bu evde kendi de oturmak istemedi ve kiraya verdi.

Futbolcu, 36 bin liraya kiraya verdiği evin tüm gelirini de eski eşinin hesabına yatırmaya başladı. Asena Atalay da bu paranın 18 bin lirasıyla ev kiraladı. Kalan 18 bin lirasını da her ay banka hesabına yatırıp tasarruf yapmayı tercih etti.

BİZE ULAŞIN