Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayatboyu Öğrenme Derneği “İstihdam” Stratejileriyle AB Yolunda

Giriş Tarihi: 8.5.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 8.5.2015 23:00
Hayatboyu Öğrenme Derneği “İstihdam” Stratejileriyle AB Yolunda
Türk Ulusal Ajansı tarafından yürütülen Avrupa Birliği Hayat Boyu Öğrenme / Grundtvig Öğrenme Ortaklıkları Projesi kapsamında 2013-1-DE2-GRU06-16265-7 referans numaralı Moveto Europe Projesi adı altında 6-9 Mayıs 2015 tarihleri arasında Almanya’dan gelen proje ortakları ile Hayatboyu Öğrenme Derneği olarak beşinci etap toplantısını gerçekleştirdi.
Moveto Europe Proje toplantısında işverenlerin ihtiyaç duyduğu işçi yeterlilikleri, işsiz kişilerin iş bulmada karşılaştığı zorluklar veya işsizlik gibi konular ele alındı. Hayatboyu Öğrenme Derneği Yönetim KurulBaşkanıHasan Hüseyin Bektaş, söz konusu projenin ana hedefinin işveren ve iş arayanları sağlıklı bir şekilde bir arada buluşturmak olduğunu ifade etti.
Proje kapsamında düzenlenen bu toplantının bir amacının da Almanya’daki ve Türkiye’deki iş arama sürecindeki sistemleri karşılaştırmak ve işsizlik konusundaki istatistikleri paylaşmak olduğunu ifade eden Bektaş, İşkur İl Müdürlüğü’nün uluslararası bir toplantıya ev sahipliği yapmasının da önemine dikkat çekti.
Almanya’nın Marburg ve Welver şehirlerinde yerleşik olan INIBIAandArbeitundBildung e.V. kurumlarından gelen yetkililerin özellikle istihdam konusu alanında uluslararası çalışmalarda büyük tecrübeleri olduğu ifade edildi. Gaziantep İŞKUR’da düzenlenen bu uluslararası toplantıda, Almanya INBIA kurumunun yöneticisi Dieter Schulze, “Avrupa Birliği Moveto Europe projemiz kapsamında karşılıklı deneyimlerin paylaşılması ve gelecekte yeni proje fikirlerinin oluşturup işbirliklerini güçlendirme adına büyük bir adım atmış olduk” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayatboyu Öğrenme Derneği “İstihdam” Stratejileriyle AB Yolunda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN