Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uluslararası Makale Yazarken Nelere Dikkat Edilmeli

Giriş Tarihi: 21.5.2015 21:08 Güncelleme Tarihi: 22.5.2015 02:34
Uluslararası Makale Yazarken Nelere Dikkat Edilmeli
SANKO Üniversitesi ile bilim ve sağlık enformasyonu alanında dünyanın lider yayınevi Elsevier iş birliğiyle “Uluslararası Makale Yazarken Nelere Dikkat Etmeli” konulu seminer düzenlendi.
Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Toplantı Salonu’nda, düzenlenen ve Elsevier Kurumsal Pazarlama Müdürü Gamze Keskin tarafından verilen seminere çok sayıda akademisyen ve akademisyen adayı katıldı.
Keskin, bilimsel yayın yapmanın amaçlarından birinin o alanda görünürlüğe sahip olmak ve ulusal ya da uluslararası bilimsel araştırmalara katkıda bulunmak olduğunu söyledi.
Akademik araştırmalarda veritabanlarını ve referans araçlarını nasıl daha verimli kullanılacağı konusunda detaylı bilgiler aktaran Keskin, katılımcıları; “Science Direct, Scopus ve Mendeley Uygulamalı Eğitimi, Yayıncının sorumlulukları ve yayınevinin görevleri, Başarılı yayıncılık için ipuçları, Dünya çapında bir makale nasıl hazırlanır, bu makale nasıl yayınlanır, iyi bir metin nedir, makalenizin kabul edilmesi için neler gerekli, Hakem Değerlendirilmesi, Yayıncılık Etiği ve Telif Hakları” konularında bilgilendirdi.
Keskin, sunumunun ardından katılımcıların sorularını yanıtladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uluslararası Makale Yazarken Nelere Dikkat Edilmeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN