Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediyesi Yeniyol Projesini Hayata Geçiriyor

Giriş Tarihi: 11.3.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Giresun Belediyesi Yeniyol Projesini Hayata Geçiriyor
Belediyesi elektrik, doğalgaz, su ve kanalizasyon çalışmalarından dolayı beklettiği Yeniyol Projesini hayata geçiriyor.
Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Gemilerçekeği Sagae Caddesi ile Valilik arasındaki çevre yolunun projelendirildiğini, öncelikle Yeniyol Mevkii’nin yaz mevsiminden önce tamamlanacağını söyledi.
Başkan Aksu, yol güzergâhında elektrik direklerinin yer altına alındığını, doğalgaz şebekesinin döşendiğini, belediyenin kazı sırasında altyapı şebekelerini yenilediğini belirterek “Yeniyol Mevkii bizim için önemli bir bölge. Ancak elektrik, doğalgaz çalışmaları tamamlanamadığı için projeye başlayamamıştık. Altyapı çalışması tamamlanan, Fındık pazarı bölgesini tamamladık. Şimdi önceliği Yeniyol’a veriyoruz. Gemilerçekeği Sagae Caddesi üzerinden çalışmaları başlatmış durumdayız. İlk aşamada Sagae Caddesi, Yeniyol, Orhan Yılmaz Caddesi tamamlanacak. Projenin devamı çevre yolunu takip ederek Valilik çıkışına kadar sürdürülecek. Hacı Siyam Mahallesinde daha sonra sokak ve caddeler projelendirilerek çalışmalar bu bölgede sürdürülecek” dedi.
Belediye Başkanı Kerim Aksu, şehir içerisinde parke ve doğal taş kullanmayı tercih ettiklerini ancak Yeniyol Mevkiinde daha hızlı davranmak için asfalt kullanılacağına işaret ederek, “Kaldırımları, refüjleri söküp, yükselen yolu doğal seviyesine indireceğiz. Yıllardır asfalt sökülmeden üzerine döküm yapıldığı için neredeyse yol seviyesi dükkanların üzerine yükselmişti. Bu olumsuzluğu yeni proje ile gidereceğiz. Yeniyol Mevkii yeni cazibe merkezi olacak. Şehrin yeni ekonomik hattı olacak” ifadelerini kullandı. .
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Giresun Belediyesi Yeniyol Projesini Hayata Geçiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN