Muhtarlar Aksu Festival Alanına Dökülen Çöpün Kaldırılmasını İstediler

Giriş Tarihi: 4.4.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Muhtarlar Aksu Festival Alanına Dökülen Çöpün Kaldırılmasını İstediler
Aksu bölgesi Muhtarları Belediye Başkanı Kerim Aksu’yu makamında ziyaret ederek Aksu Festival alanında deniz kenarına dökülen çöpün kaldırılmasını istediler.
Belediye Başkanı Kerim Aksu, deniz kenarına çöp dökülmesinin önlenmesi için yıllardır büyük mücadele verdiğini, bu konuda her türlü çalışmaya katkı vereceğini söyledi. Aksu “Katı Atık Birliği’ne en fazla parayı biz verdik. Çöp Öğütme Tesisleri için 7.5 milyon lirayı Giresun Belediyesi sağladı. Çöp tesisinin çalışması için aktarma istasyonunun faaliyete geçmesi gerekiyor. Bu konuda Sayın valimizle görüşeceğim. Organize Sanayi Bölgesi ve başka bir alternatif daha var. Bu konuda sizlerle beraberim. Bölge halkının isyanını anlıyorum. Bu iş uzadı, bir an önce aktarma istasyonu halledilip, çöp tesisinin çalışması gerekiyor. Sorunun çözümünü en fazla isteyenlerden biriyim. Ben Aksu Bölgesinin çocuğuyum“ dedi.
Muhtarlar adına konuşan Aksu Muhtarı Adem Önal ise bölge halkının mevcut çöpün kaldırılmasını, aktarma istasyonunun deniz kenarına kurulmamasını talep ettiğini, Valilik ve Belediye’nin halkın bu talebinin dikkate alınmasını istedi.
Başkan Kerim Aksu, çöp alanının sosyal alana dönüşmesi için proje yaptırdığını ancak dolgu alanlarının belediyenin kullanımından çıkarılarak, hazineye alındığını, bölge halkının talebini önemsediğini ve yapılacak her türlü çalışmada vatandaşın yanında olacağını sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muhtarlar Aksu Festival Alanına Dökülen Çöpün Kaldırılmasını İstediler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN