Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emniyeti’nden Örnek Proje

Giriş Tarihi: 15.7.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Giresun Emniyeti’nden Örnek Proje
İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, bayram münasebetiyle İl ve İlçelerde yaşanabilecek olumsuzlukları ortadan kaldırmak ve halkın huzur içinde bayramını yaşamasını temin etmek için, trafikten asayişe kadar gerekli tüm güvenlik tedbirlerini aldıklarını söyledi.
Giresun İl Emniyet Müdür Uğur Öztürk, Giresun’un Karadeniz bölgesinin huzur adası bir şehri olduğunu belirten Öztürk, “Bayram öncesi aldığımız tedbirlerle Allah’a şükür bugüne kadar her hangi bir problemli konumuz olmadı. Bayram süresince de vatandaşlarımız yoğunluk buluna bilecekleri noktalar ön görülerek tespit edildi. Alışveriş merkezleri, çarşı merkezinde vatandaşlarımızın yoğunlukla bulunduğu alanlar koordine edildi ve il merkezinde toplam 26 motorize ekibimizle 108 personelimiz bayramın 1. Gününden başlamak kaydıyla bayram bitinceye kadar vatandaşlarımızın hizmetinde olacaklar. Trafik açısından, birimlerimiz bayram trafiği için hazırlılarını yaptılar teyakkuz haline geçtiler. Bizim bundan önceki Ramazan ve Kurban bayramında uyguladığımız bir mola projemiz var. Bu sende aynı projeyi devam ettiriyoruz arefe günü başlamak üzere Trabzon istikametine gidecek olan hemşehrilerimizin, yolumuzu kullanacak olan vatandaşlarımızın Keşap içerisinde bir 15 dakikalık zorunlu molaya davet edeceğiz, onlara yöremizin çaylarından ikram edeceğiz. Yine dönüş trafiğinde de hemen il merkezinde Emniyet Müdürlüğümüzün karşından bulunan park alanında dönüş trafiğinde de vatandaşlarımızı orada biraz zorunlu molaya davet edeceğiz ve kullandıkları yol güzergahı ile ilgili en çok kazaların meydana geldiği alanlar özellikle dikkat edilmesi gereken yol bölümleri varsa onlarla ilgili broşür hazırladık onları vatandaşlarımıza vereceğiz” dedi.
Giresun İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, bu bayramda yeni bir proje daha yata geçirdiklerini kaydederek "Bu proje kapsamında ilimiz dışında yaşayan Giresunlu hemşehrilerimizin dernekleri var. Bu dernekler federasyon yapısı altında da toplanmış durumdalar. En aktifleri İstanbul, Bursa, Kocaeli, Ankara ve Antalya’da derneklerimiz var. Biz bu dernek merkezlerine bir mektup yazdık, mektupta ilimizdeki, ülkemizdeki genel trafik durumu, kazalar ile ilgili çok kısa bilgi ve devamında da uzun yola çıkarken almaları gereken tedbirlerden bahsettik. Trafikte çok basit gördüğümüz bir tedbir, bir hadise insanların canını kurtarabiliyor. Ya da ihmal ettiğimiz çok sıradan bir iş yani emniyet kemeri ’çıt’ sesi var ya bu hayat kurtarır diyoruz. Emniyet kemerini bağladığınızda bir kaza anından hayatınız kurtuluyor ama o emniyet kemerini bağlamadığımız da çok basit bir olay Allah korusun hayatınızı kaybetmiş oluyorsunuz. Yada bedeli çok ağır olan yaralanmalarla karşılaşıyoruz. Hayatımızın geri kalan kısmını da engelli devam ettirmek zorunda kalıyoruz. Özellikle dinlenmiş olarak yola çıkmalarını istiyoruz vatandaşlarımızın. Eğer performans düşürücü ilaçlar kullanıyorlarsa, tansiyon ilacıdır, ağrı kesicilerdir, bunları kullanarak yola çıkmasınlar. Mümkün mertebe yanlarında yedek bir araç sürücüsü varsa paylaşarak devam etsinler ve 160 kilometre diye belirliyoruz ama 2 saat 2 buçuk saatlik yolculukta araçlarını durdurup araçtan insinler. 10 dakika yürüsünler ve uykularını da açsınlar” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Giresun Emniyeti’nden Örnek Proje
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN