’de İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu Toplandı

Giriş Tarihi: 14.10.2015 08:58 Güncelleme Tarihi: 14.10.2015 09:11
Gümüşhane’de İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu Toplandı
İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu’nun ilk toplantısı Vali Yardımcısı Şenol Turan başkanlığında yapıldı.
Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Kubilay Bozalan, DSİ 22. Bölge Müdür Yardımcısı Emre Akçalı, GTSO Başkanı İsmail Akçay, Gümüşhane 223. Şube Müdürü Ümit Yayla ve kurul üyesi kurumların müdür ve yetkilileri katıldı.
DSİ yetkililerinin tebliğ hakkında sunum yaptığı toplantıda konuşan Vali Yardımcısı Turan, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın “Havza Yönetim Heyetlerinin Teşekkülü, Görevleri, Çalışma Usul ve Esasları Hakkındaki Tebliğ” gereğince İl Taşkın Koordinasyon Kurullarının lağvedilerek yerine kurulan İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu’nun Şubat, Mayıs ve Ekim ayları olmak üzere yılda 3 kez toplanacağını söyledi.
Kurulun görevinin Bakanlıkça hazırlanacak havza, taşkın ve kuraklık yönetim planları için gerekli katkıları sağlamak, havza koruma eylem planları, havza, taşkın ve kuraklık yönetim planlarının il bazında uygulanmasını sağlamak, içme ve kullanma suyu kaynaklarının korunmasına yönelik çalışmaların takibini yapmak ve hazırlanan özel hükümlerin il bazında uygulanmasını sağlamak olduğunu dile getiren Turan, ayrıca kurulun çalışmalarını raporlar halinde Doğu Karadeniz Havzası Yönetim Heyetine sunacağını kaydetti.
Toplantının son bölümünde dere yataklarına müdahaleler, atıklar, Harşit Çayı Dere Islahı Çalışmaları ve taşkın koruma planlarının 2016 yılı Şubat ayında yapılacak toplantıya gündem maddesi olarak yer eklenmesine karar verildi.
Vali Yardımcısı Turan, kurulun yapacağı çalışmalarla Gümüşhane havzasındaki sorunlara çözüm bulması temennisiyle toplantıyı sonlandırdı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gümüşhane’de İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu Toplandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN