Dingil: Akdeniz'in parlayan yıldızıyız

'de düzenlenen Tarihi Kentler Birliği toplantısına katılan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, başkanlara İskenderun'u anlattı

Giriş Tarihi: 2.10.2014
Tarihi kentlerin başkanlarının buluştuğu toplantı, Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşti. Toplantıya, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil de katıldı. Açış konuşmasını yapan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, geçmişte bilinç oluşmaması ve modern mimarinin gelmesi adına tarihi eserlerin yok edildiğini dile getirerek, 2000'li yılların başında tarihi eserlere yerel yönetimlerin sahip çıktığını ve yüzlerce insanda bu bilincin oluştuğunu belirtti.

TEKNİK İNCELEME GEZİSİ

Belediye başkanları, bürokratlar ve akademisyenlerin katıldığı Tarihi Kentler Birliği toplantısı kapsamında, teknik inceleme gezisi de düzenlendi. Konuşmaların ve sergi açılışlarının yer aldığı toplantıda, Çekül Vakfı Yüksek Danışma Kurulu Üyesi A. Faruk Göksu, 'Kentlerin geleceği: Yeni yaklaşımlar ve yeni yöntemler', Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki 'Kültür Öncelikli Kalkınmada Kayseri Modeli' konusunda konuşma yaparken, Tarihi Kentler Birliği Danışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen de genel bir değerlendirmede bulundu.

İLMEK İLMEK DOKUYACAĞIZ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve bakanların da telgraf gönderdiği toplantı, Kayseri Kültür yolunda teknik inceleme gezisi ile son buldu. Belediye başkanları ve diğer davetlilerle görüş alışverişinde bulunan Belediye Başkanı Seyfi Dingil, "İskenderun'u yeniden inşa ediyoruz. İskenderun, limanıyla, deniziyle, sahiliyle, tarih ve kültür dokusuyla, coğrafi güzellikleriyle, spor, kültür ve yaşam alanlarıyla, Akdeniz'in parlayan yıldızı olacak. İskenderun'u ilmek ilmek dokuyacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dingil: Akdeniz'in parlayan yıldızıyız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN