Melih ABİ: Emniyet şeridini geçmeye çalışmayın

Giriş Tarihi: 8.10.2014
Tatil bitti, mübarek Kurban Bayramını da kutladık ve yeniden birlikteyiz.
***

Adana'dan bir okurumuz önemli bir noktaya temas etti. Diyor ki; "Zaman zaman şüpheli paketler oluyor. Haliyle görevliler güvenlik şeridi çekiyor. Meraklı vatandaşlar zorluk çıkarıyor. Güvenlik şeridinin altından diğer tarafa geçmek isteyenler, yaklaşıp fotoğraf çekmek isteyenler görevlilerin işlerini yapmasını engelliyor. Haliyle zor anlar yaşanmasına neden oluyor. Uyarıldıkları zaman da 'hemen karşıya geçeceğim' gibi laf ediyor. Lütfen şeridi ihlal etmeyelim. Kimseye zorluk çıkarmayalım. Aksi takdirde canınızı tehlikeye atıyorsunuz." Şikayet ve uyarı böyle. Umarım dikkat ederiz.

TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI İLE İLGİLİ ÖNERİLER
Adana'dan bir başka şikayet toplu taşıma araçlarıyla ilgili. Yapılan zam sonrasında insanlar hala tepkili. Bir okurumuz bu konuda farklı bir noktaya temas etmiş. Diyor ki; "Emekli olduğum için genelde belediye otobüsü ve metroyu kullanıyorum. Çoğunlukla en öne oturuyor ve binenleri izliyorum, iki kişiden biri ücretsiz kart kullanıyor. Bu kartlar daha önce kimlere, nasıl ve ne şekilde verildi. Bunların tekrar gözden geçirilerek gerçek hak edene verilmesi sağlanmalı. Ücret ödeyenlerin günahı ne? 65 yaş ve üstü kimlikle ücretsiz biniyor zaten. Emekli olup 65 yaş altı olanlar tam ücret ödüyor. Acaba bu emeklilerden de öğrenci ücreti alınsa daha iyi olmaz mı? Son zamdan sonra; öğrenci kimliğini göstermeyen otomatikman tam ücret ödüyor. Durum şoförün inisiyatifine kalmış yani. Toplu taşıma ücretlerine yapılan zamların yeniden gözden geçirilip uygun hale çekilmesini umut ediyoruz" Okurumuzun daha çok yakındığı konu var. Yazdıklarımızın dikkate alınacağını umut ediyorum.

GÜLMECE
Temel bir gün vesikalık çekilecekmiş. Karşısına Cafer çıkmış 'ne bu telaş' demiş, Temel de '6 tane acele vesikalık çekilmem lazım' demiş. Cafer 'bundan kolay ne var' demiş. 'Vesikalık belden yukarı çekilir. Sen bir çukur aç ben geliyorum' diye devam etmiş. Cafer geldiğinde ne görsün Temel 6 tane çukur kazmış. 'Olum niye 6 çukur kazdın' demiş. Temel de '6 tane çekilecem ondan' demiş. Cafer: 'Bunun için 6 çukur kazmana gerek yoktu ben zaten 6 tane fotoğraf makinesi getirdim' demiş.

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Emniyet şeridini geçmeye çalışmayın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN