Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şahinbey'den başarıya ödül

Şahinbey Belediyesi geçen eğitim-öğretim döneminin okul birincileri ile SBS ve LYS'de ilk 500'e giren öğrencilere dizüstü bilgisayar hediye etti

Giriş Tarihi: 13.11.2014
Şahinbey'den başarıya ödül
Şahinbey Belediyesi, okullarında birinci olan veya SBS ve LYS Türkiye genelinde ilk 500'e giren 150 öğrenciye dizüstü bilgisayar hediye etti. Eğitimde başarının teşvik edilmesi amacıyla 4 yılda 577 okul birincisi öğrenciye dizüstü bilgisayar hediye eden Şahinbey, 150 öğrenciyi daha teknoloji ile tanıştırdı. Şahinbey Kültür Merkezi'nde gerçekleşen hediye töreninde protokol üyeleri dereceye giren öğrencilere diz üstü bilgisayarını verdi.

229 BİN KİŞİYE EĞİTİM

Gaziantep Valisi Erdal Ata, AK Parti Gaziantep milletvekilleri Halil Mazıcıoğlu, Mehmet Sarı, Nejat Koçer, Şahinbey Kaymakamı Selami Aydın, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve ailelerinin katıldığı törende konuşan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "Eğitimde hükümetimizin yaptığı çalışmaların yanı sıra biz de beraber çalışmalar yapıyoruz. 65 sosyal tesisimizde şimdiye kadar 229 bin kişiye eğitim verdik" dedi. Üniversite ve fen liselerine hazırlıkta yüzde 66'lık bir başarı sağladıklarını belirten Tahmazoğlu, "Özellikle dershaneye gitme imkanı olmayan öğrencilere hizmet verdik ve öğrenciler de gerçek anlamda başarılı oldu. 29 okul arsasını Milli Eğitim'e devrettik. Yine 142 bin metrekare okul arsası tahsisi yaptık. Belediye olarak iki tane okul yaptırdık. İnşallah yakın zamanda üstün zekalı çocuklar için de bir bilim sanat merkezi yapacağız" diye konuştu.

ADETA BİR GÖNÜLLÜ

Gaziantep Valisi Erdal Ata ise Başkan Tahmazoğlu'na eğitime sağladığı katkılar nedeniyle teşekkür etti. Vali Ata, "Başkanımız konuşmasında eğitime yönelik faaliyetlerinden bahsetti. Binlerce gencimize, kadınımıza meslek edindirme, yabancı dil veya üniversiteye hazırlık kursları, ödüller, yatırımlardan bahsetti. Adeta bir eğitim gönüllüsü gibi çalışıyorlar. Kendilerine teşekkür ediyorum" dedi. Konuşmaların ardından öğrencilere hediyeleri verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şahinbey'den başarıya ödül
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN