Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cam silenler korku salıyor

Cam silenler korku salıyor

Kentin tüm kavşaklarında korku salan cam silicilerden sürücüler çok dertli. Çoğu madde bağımlısı olduğu iddia edilen bu kişilerin cam sildirmeyen sürücüleri tehdit ettiği öne sürüldü

'da kırmızı ışıkta bekleyen otomobillerin camlarını zorla silip para isteyen kişiler sürücülerin korkulu rüyası haline geldi. Elinde pet şişe, fırça ve bez olan yaşları 17 ila 20 arasında değişen cam silicileri, camını sildirmeyen, para vermeyen sürücülere ağır hakarette bulunuyor, araçları tekmeliyor, beddua ediyor. Cam silenler arasında küçük yaştaki çocuklara da rastlamak mümkün. Birçok kavşakta trafik ekipleri olmasına rağmen cam silicileri, bunlara aldırış etmeden eylemlerine devam ediyor. Sürücüler, kavşakları mesken tutan bu kişilerle ilgili gerekli uygulamanın yapılmasını ve kavşakların temizlenmesini istiyor.

ÇOĞU MADDE BAĞIMLISI
Özellikle Çifteminare Mas Taksi Kavşağı, Atatürk Caddesi, Ziyaşapa Bulvarı, Gazipaşa Bulvarı, Eski Müze kavşağı, Baraj Yolu Saray Ekmek Fabrikası kavşağı ve Mücahitler Caddesi'nde kırmızı ışıkta duran araçların önüne atlayan bu kişiler, ellerinde fırça ve bezle camları silip para istiyor. Birçoğu madde bağımlısı olan gençlerin hali ise ürkütücü. Sürücüler bu kişileri gördüğünde kavşaklarda kırmızı ışığa yakalanmamak için dua ediyor, kavşağa geldiğinde ise kaza yapma riski çok yüksek olmasına rağmen aracının gaz pedalına yüklenip, karşıya geçmeye çalışıyor.

KÜFÜR EDİYORLAR

Sayıları her geçen gün artan cam silicilerin bir an önce kavşaklardan temizlenmesini isteyen sürücüler, "Yakınımıza yaklaşanların çoğu madde bağımlısı. Konuşmakta dahi zorluk çekiyor. Camı silmesini istemediğimiz zaman olmadık hakarete uğruyoruz. Kimse aracından inip kendini koruyamıyor. Bazıları açık olan camdan içeri elini sokup para istiyor. Para vermeyince bu kez aracımıza zarar veriyorlar. Her an bir olay çıkabilir. İnsanlar zarar görebilir" diyerek tepkilerini dile getirdi.

KIRMIZI IŞIK YANDIĞI ANDA SALDIRIYORLAR
Kavşaklarda her yaş grubundan cam silicisine rastlamak mümkün. Ellerinde fırça, içi su dolu pet şişe ve bez olan cam silicileri, kırmızı ışık yandığı anda araçlara yaklaşıyor ve başlıyor camları silmeye. Tepki gösteren sürücülere karşılık veren siliciler, para vermeyenlere hakaret yağdırıyor. Cam silenler arasında küçük yaştaki çocuklara da rastlamak mümkün. Kavşaklarda polis ekipleri olsa da cam silenler buna aldırış etmeden işlerine devam ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cam silenler korku salıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN