Türkiye'nin en iyi haber sitesi

90'lık Ayşe teyze sağlığına kavuştu

Giriş Tarihi: 14.12.2014
90'lık Ayşe teyze sağlığına kavuştu
Başvurduğu farklı sağlık kuruluşlarında, yaşı ve hastalıklarından dolayı yüksek risk grubunda olduğu gerekçesiyle ameliyat edilemeyen 90 yaşındaki Ayşe Niğdelioğlu, Özel Adana Ortadoğu Hastanesi'ne spinal anestezi yöntemi ile safra kesesi ameliyatı olarak sağlığına kavuştu. Ayşe teyze, ameliyat sonrası kendisine "Prensesim" diyen Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Bayrak'a sarılarak teşekkür etti.

UMUDUNU KAYBEDECEKTİ

Derdine derman bulmak için sağlık kuruluşlarını dolaşan Ayşe Niğdelioğlu, gittiği kurumlarda kendisine "Yaşınız ve hastalıklarınız nedeniyle ameliyat olmanız çok riskli" denildiği için umudunu kaybetmek üzereyken, Özel Adana Ortadoğu Hastanesi'ne başvurdu. Tıkanma ihtarı, sarılık, safra kesesinde taş, kalp problemleri gibi birçok olumsuzluğa rağmen Genel Cerrahi Uzm. Op. Dr. Mehmet Bayrak ve Prof. Dr. Ömer Alabaz tarafından ameliyata alınan Niğdelioğlu, hayata yeniden tutundu.

YÜKSEK DERECEDE RİSKLİ

Hastası evinde ziyaret eden Genel Cerrahi Uzm. Op. Dr. Mehmet Bayrak, "Prensesim" dediği Ayşe Niğdelioğlu ile poliklinikte karşılaştığını anlatarak, "Ayşe teyzenin birçok hastalığı var. En önemlisi kalp atım gücü yüzde 15'lerde idi. Yani yüksek derecede risk grubunda bir hasta olduğu için genel anestezi uygulanamazdı. Biz de öncelikle Ayşe teyzeye ERCP yaparak kanala düşen taşı aldık. Daha sonra spinal anestezi yöntemi ile belden aşağısını uyuşturduk ve uyutmadan safra kesesi operasyonu başarılı bir şekilde gerçekleştirildik" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
90'lık Ayşe teyze sağlığına kavuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN