Şahinbey Belediyesi tarihe önem veriyor

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Abdülhamit Gül, Şahinbey Belediyesi'nin tarihe önem verdiğini söyledi

Giriş Tarihi: 24.12.2014
Şahinbey Belediyesi tarihe önem veriyor
Şahinbey Belediyesi tarafından restore edilerek turizme kazandırılan Şehreküstü Konakları4nı gezen AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Abdülhamit Gül, "Bize özgün yapısıyla emanet edilen sokakları gelecek nesillere aktaran Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'na çok teşekkür ediyorum" dedi.

AK BELEDİYECİLİK

Konağın yanı sıra Kepenek Mahallesi'nde sokakları gezerek tarihi Antep evlerinde incelemelerde bulunan Gül, "Burası gerçekten çok güzel bir yer. Geleneksel sokakların aslına uygun bir şekilde korunarak muhafaza edilmesi, AK Partili belediyecilik olarak bizim önem verdiğimiz bir çalışma. Çünkü şehirler bize, özgün haliyle emanet edildi" diye konuştu.

TARİHİ KORUYORUZ
Başkan Tahmazoğlu ise özellikle yaptıkları kentsel dönüşüm çalışmalarıyla tanındıklarını, fakat bu çalışmaları yaparken tarihi dokuya uygun hareket edildiğini söyledi. Başkan Tahmazoğlu, "Şahinbey ilçemizde tarihi doku çok fazla. Yaptığımız çalışmalarda, bu dokuya zarar verememek için en üst düzeyde özeni gösteriyoruz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şahinbey Belediyesi tarihe önem veriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN