Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğretmenin kolunu kıran veliye 3 yıl

Giriş Tarihi: 1.2.2015
Öğretmenin kolunu kıran veliye 3 yıl
Adana'da Sunar Nuri Çomu Lisesi'nde üst üste sınıf tekrarı yapan ve 13 dersten 11'i zayıf olduğu gerekçesiyle oğlu 17 yaşındaki O.S.K.'nın okuldan atılmasından sorumlu tuttuğu İngilizce öğretmeni Tarık Şimşek'e saldırarak sağ kolunu kırdığı iddia edilen tutuksuz Şakir Keleş (47) önce 5 yıl hapis cezasına mahkum edildi. Şakir Keleş'in cezası olayı haksız tahrik altında gerçekleştirmesi ve iyi halinden dolayı 2 yıl 9 ay indirildi. Sanığa ayrıca "Mala zarar vermek" suçundan da 3 ay hapis cezası verildi. Öğretmen ile güvenlik görevlisi ise, yaralamadan 6'şar ay hapis cezasına çarptırıldı.

"SORUMLU TUTTU" İDDİASI
Akıncılar Mahallesi'ndeki Sunar Nuri Çomu Lisesi'nde okuyan O.S.K. iddiaya göre, üst üste sınıf tekrarı yapıp, 13 dersten 11'i zayıf olduğu için okulla ilişiği kesildi. Baba Şakir Keleş, 29 Mart 2012 tarihinde oğlunun okuldan atılmasından sorumlu tuttuğu İngilizce öğretmeni Tarık Şimşek'e hakaret edip, tekme ve yumrukla saldırdı. Şimşek de üzerinde taşıdığı biber gazını sıkarak ve yumruklarla karşılık verdi.

ÖĞRETMENİN KOLU KIRILDI
Kavgayı fark eden özel güvenlik görevlisi Aydın Parmaksız öğretmenin yardımına koştu. Olay yerine gelen polis, kavgayı ayırırken, baba ve oğlu gözaltına alındı. Hastaneye kaldırılan öğretmenin sağ kolunun kırıldığı belirlendi. Polis merkezinde sorgulanan Şakir Keleş " Markette oturuyordum. İçeri girdi bana saldırdı, ben de kendimi korumak istedim."dedi. Savcı, taraflara dava açtı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğretmenin kolunu kıran veliye 3 yıl
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN