Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Mide bypassı'yla şekerden kurtuldu

Giriş Tarihi: 11.2.2015
'Mide bypassı'yla şekerden kurtuldu
Diyabet hastalığı nedeniyle yıllardır günde 3 kez yüksek dozlarda insülin ilacı kullanmak zorunda kalan Gaziantepli Tacettin Haksal (56), Genel Cerrahi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Kaplan tarafından Medical Park Gaziantep Hastanesi'nde midesine yapılan bypass ameliyatıyla hem fazla kilolarından hem de diyabet hastalığından kurtuldu. Ameliyat sonrasında zayıflamaya da başlayan Haksal artık 3-4 katlı binalarda asansör yerine merdiven kullanabiliyor.

3 AYDA 18 KİLO VERDİ

10 yıldır diyabet ve kolesterol hastası olduğunu söyleyen Haksal, "Açlık kan şekerim 300'ün altına inmiyordu. Aynı şekilde ilaçlara rağmen kötü huylu kolesterolüm yüksek, iyi huylusu da düşük çıkıyordu" diye konuştu. Bundan 3 ay önce, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Kaplan'ın adını duyduğunu belirten Haksal, "Yapılan tahlil ve tetkikler sonucunda ameliyata alındım. Aradan 3 ay geçti, 18 kilo verdim. Artık insülin kullanmıyorum, kolesterolüm de normale döndü" dedi.

İKİ GÜNDE BİTİYOR
Ameliyatı Ankara'nın doğusunda yapan ilk doktor olduğunu söyleyen Dr. Mehmet Kaplan, "Buraya ameliyat olmak için İstanbul'dan çok hasta geliyor. Orada 60 bin lira masrafı olan ameliyatı biz burada SGK'lılara 15 bin liraya yapıyoruz. İnsanlar bir iki gün önceden gelip hem şehri geziyor hem de ameliyatını olup dönüyor. Avrupa'da yaşayan gurbetçiler de bizi çok tercih ediyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Mide bypassı'yla şekerden kurtuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN