Türk öğrenciler NASA'ya bağlandı

Giriş Tarihi: 23.2.2015
Türk öğrenciler NASA'ya bağlandı
MİLLİ Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ile ABD Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA) işbirliğinde, Kahramanmaraş, Eskişehir ve İzmir'den öğrenciler, NASA merkezi ile video konferans yaptı. Öğrenciler, NASA'nın ABD ve İngiltere'deki ofislerinde görevli Türk bilim adamları Umut Yıldız ve Selçuk Topal'dan kendileri için hazırladığı sunumu izledi.

HOUSTON YANITLADI

Kahramanmaraş Zekeriya Tanrıverdi İmam Hatip Ortaokulu'ndan canlı bağlantı kuran öğrenciler, bilim adamlarına sorular yöneltip cevap aldı. Öğrenciler ilgiyle izlediği programda, yıldızların oluşumundan gezegenlere, uzay hareketliliğinden yaşama kadar birçok konuda bilgi sahibi oldu. İl Milli Eğitim Müdür Mehmet Emin Akkurt, bakanlığın eğitim teknolojilerine çok önemli yatırımlar yaptığını, ciddi yatırımlardan bir tanesinin de teknolojik alt yapıyla ilgili olduğunu belirtti.

TÜRK BİLİMADAMLARI

Programın Milli Eğitim Bakanlığı ile NASA işbirliğinde gerçekleştiğini anlatan Akkurt, "NASA'da görevli Türk bilim adamları öğrencilerimize birebir bilgi verdiler. Bütün çalışmaların hem öğrencilerimizin uzayla olan ilişkilerini çok ciddi anlamda destekleyeceğini ve katkı sunacağını düşünüyorum. Hem de okullarımıza farklı anlamda bir dinamizm katacak. Biz Kahramanmaraş'ta ileriye dönük idealleri ve düşünceleri olan bir iliz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk öğrenciler NASA'ya bağlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN