Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arabulucular Derneği kuruldu

Giriş Tarihi: 6.3.2015
Arabulucular Derneği kuruldu
Dünyanın 160 ülkesinde alternatif uyuşmazlık çözüm yolu olarak kullanılmasına rağmen Türk hukukuna 2012 yılında giren arabuluculuk sisteminin tanıtılması ve yaygınlaştırılması amacıyla Adana Arabulucular Derneği kuruldu. İlk resmi ziyaret ise Adana Barosu Başkanlığı'na yapıldı. Baro Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

KAYBEDENİ YOK

Derneğin Kurucu Başkanı Tuğçe Nermin Türk, Adana Arabulucular Derneği'nin 2012 yılında yasal düzenleme ile hukuk sistemine girdiğini anımsatarak, "Derneğimiz, arabuluculuk sistemine gönül vermiş ve mesleki örgütlenmeye önem veren arabulucular tarafından kurulmuştur. Arabuluculuk, kaybedeni olmayan, hızlı ve ekonomik bir çözüm yoludur" diye konuştu.

TARAFSIZ 3'ÜNCÜ KİŞİ

Arabulucunun görevini tarif eden Türk, "Arabulucu tarafları uyuşmazlık hakkında gönüllü bir karar vermeye teşvik eden, taraflar arasındaki iletişimi, müzakereyi kolaylaştıran, eğitim almış tarafsız bir üçüncü kişidir" dedi. Başkan Türk, dernek olarak amaçlarının, arabuluculuk sisteminin tanıtılması, yaygınlaştırılması, uygulama ve mevzuata ilişkin çalışma yapılması, yeniliklerin takip edilmesi ve eğitim seminerlerinin düzenlenmesi olduğunu ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arabulucular Derneği kuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN