Chp'li ilçe başkanı vatandaşı kandırıyor

CHP'nin "Payas Belediyesi iş yapmıyor" iddialarını yanıtlayan Belediye Başkanı Bekir Altan, "Büyükşehir'in yapmadığı işlerin hesabını biz mi vereceğiz" dedi

Giriş Tarihi: 8.3.2015
Chp'li ilçe başkanı vatandaşı kandırıyor
Hatay'ın Payas ilçesinde belediye hizmetlerinin yeterli olmadığını, tüm cadde ve sokaklardaki yolların bozuk olduğunu iddia eden CHP İlçe Başkanı Rafet Özkaya'nın eleştirilerinin doğru olmadığı bildirildi. Son yürürlüğe giren Büyükşehir Yasası'na göre 12 metre ve üzerindeki genişliğe sahip yolların bakım ve onarımının Büyükşehir Belediyesi'ne ait olduğunu, kendilerinin buna müdahale edemeyeceğini belirten Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, "Büyükşehir'in alanına müdahale etmemiz yasa gereği mümkün değil, CHP'li Başkan Özkaya muhalefet yapmak için bizi suçluyor ama kanunları bilmiyor. Son çıkan yasa belediyelerin görev ve sorumluluk alanını net olarak belirledi yalan söylemeye gerek yok" dedi.

SOSYAL BELEDİYECİLİK

1999 yılından beri Belediye Başkanı olarak görev yaptığı Payas'ta sosyal belediyecilik anlayışı ile çalıştığını, en güzel belediyecilik hizmetleri getirmek için gayret gösterdiğini söyleyen Başkan Bekir Altan, "Alt yapıdan üst yapıya, su ve kanalizasyon şebekesinden peyzaj düzenlemesine kadar vatandaşımıza layık bir şekilde hizmet ettik. Payas'ımız 2012 yılında ilçe statüsüne kavuştu. Bu mücadelede ilçe halkımızın gösterdiği çaba unutulamaz. 30 Mart seçimlerinin ardından ilçemize yeterli hizmet gelmediğinin farkındayız. Bunun nedeni Büyükşehir Belediyesi" diye konuştu. Doğru olmayan açıklamalarla Payas halkının kafasını karıştırmaya çalışanlara yanıt veren Başkan Bekir Altan, "CHP'li ilçe başkanı bu konudaki eleştirisini CHP'li Büyükşehir Belediyesi'ne yapmalı. Bozuk olduğundan yakındığı 12 metre ve üzerindeki genişliğe sahip yolların hepsi Büyükşehir'in sorumluluk alanında. Payas Belediyesi olarak çıkıp Büyükşehir'in sorumluluk alanına müdahale edemeyiz. 6360 sayılı yasa ile bazı yetkilerimiz Büyükşehir Belediyesi'ne devroldu. O yüzden bizim sorumluluk alanımızla Büyükşehir'in yapması gereken hizmetler iyi bilinmeli. Halkın kafası karıştırılmamalı" dedi.

YALAN YANLIŞ BİLGİLER
İçme Suyu, Atık Su, Arıtma ve Kanalizasyon ve İtfaiye hizmetleri başta olmak üzere 12 metre ve üzerindeki genişliğe sahip yolların sorumluluğunun Büyükşehir'de olduğunu belirten Bekir Altan, "İnönü Caddesi üzerindeki Alt Geçit Köprü Projesi ve Cumhuriyet, Fatih, İstiklal, Karacami, Karbeyaz, Karşı, Kürtül ve Yenişehir mahallelerindeki12 metre ve üzerindeki genişliğe sahip yolların her türlü bakım ve onarımından dolayı Büyükşehir sorumlu tutulmalı. Halkımız yanlış bilgilerle kandırılmamalı. Kendi partisinin belediye başkanına laf söyleyemeyenler, bizim sorumluluk alanımız olmayan yerlerden bizi sorumlu tutamazlar" şeklinde konuştu.

SAVAŞ YÜRÜMEKTE ZORLANDI
Hatay'ın Payas ilçesinde 12 metre ve üzerindeki genişliğe sahip yollar Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda. Büyükşehir işine yapmayınca kentteki yollar köstebek yuvasına döndü, Başkan Lütfü Savaş, ilçeyi ziyaretinde bozuk yollarda yürümekte zorlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Chp'li ilçe başkanı vatandaşı kandırıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN