Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kızdıran diyalog

Mersin'de doktor S.D.'nin, torununu ameliyat için sevk etmediğini iddia eden Mehmet Yıldırım, "Bu çocuk ölsün mü dedim, 'Ölsün bana ne' dedi. Böyle anlayış olur mu" diye tepki gösterdi

Giriş Tarihi: 21.3.2015
Kızdıran diyalog
Mersin'de bir doktor ile hasta arasında geçtiği iddia edilen konuşma tepkilere yol açtı. İddiaya göre, 63 yaşındaki Mehmet Yıldırım, okulda geçirdiği kaza sonucu yaralanan 13 yaşındaki torunu Mehmet Yıldırım'ı hastaneye götürdü. Devlet Hastanesi'nde görevli Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. S. D.'nin kendileriyle ilgilenmediğini, MEÜ Tıp Fakültesi'ne ameliyat sevki vermediğini iddia eden dede Yıldırım, "Bu çocuk ölsün mü, neden sevk etmiyorsun dedim. Bana, 'Ölsün bana ne' dedi. Bir hekimin böyle konuşmasına üzüldüm. Yasal haklarımı arayacağım" dedi.

DOKTOR KENDİNİ SAVUNDU

Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. S.D. ise iddiaların gerçeği yansıtmadığını vurguladı. Dr. D., "Böyle bir suçlamayı kesinlikle kabul etmiyorum. Hasta hakkında, 'ölsün' dememiz mümkün değil. Günde birçok hastayı tedavi ediyoruz. Söz konusu hastamızı da ne zaman muayene ettiğimi hatırlamıyorum. Sevk verilmediyse ya hastayı görmemişizdir ya da evrak eksiktir. Haricinde art niyet aranmamalıdır. Bizim amacımız vatandaşa zorluk çıkarmak değil, hizmet etmektir. Bu tarz iddiaların gündeme gelmesine anlam veremiyorum" diyerek kendini savundu.

"HAKKIMI ARAYACAĞIM"
Torununun babasının Diyarbakır'da cezaevinde kaldığını, annesinin de orada yaşadığını söyleyen dede Mehmet Yıldırım, başından geçenleri şöyle anlattı: Torunum Mehmet Mezitli Ahmet Hocaoğlu Ortaokulu 8'inci sınıfta okuyor. 27 Şubat'ta okulda kaza geçirdi. Tedavisi için üniversite hastanesi sevk istedi, devlet hastanesi vermedi. İki hastane arasında mekik dokuduk. Son olarak sevk için Dr S.D.'nin karşısına geldik. O da bize olmadık sözler söyledi. Sonuçta torunum ameliyat oldu ve iki parmağı kesildi. Bir vatandaş olarak hakkımı arayacağım. Doktorla kavga edecek halim yok.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızdıran diyalog
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN