Geçmişin gücüyle geleceğe bakıyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, "Geçmişten aldığımız güçle İstiklal mücadelesine yakışır bir istikbal mücadelesi veriyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 6.4.2015
Geçmişin gücüyle geleceğe bakıyor
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından Kahramanmaraş'a Kırmızı Şeritli İstiklal Madalyası verilişinin 90. yıl dönümü törenlerle kutlandı. Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törende, Vali Mustafa Hakan Güvençer, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Kerim Acar ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, anıta çelenk sundu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Erkoç, Türk bayrağına İstiklal Madalyası'nı taktı.

GURURLA PARILDIYOR

Erkoç, törende yaptığı konuşmada, 90 yıl önce İstiklal Madalyası'nı alan Kahramanmaraş'ın, geçmişten aldığı güçle İstiklal mücadelesine yakışır bir istikbal mücadelesi verdiğini söyledi. Kahramanmaraşlıların işgale karşı direniş yangınının ilk ateşini yakarak, tüm yurtta direnme gücünü ve zafere olan inancı artırarak Anadolu'nun da kaderini değiştirdiğini belirten Erkoç, "90 yıl önce bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin Kahramanmaraşlılara verdiği İstiklal Madalyası Türkiye'nin bağrında gururla parlamaktadır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geçmişin gücüyle geleceğe bakıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN