Melih ABİ: Reşatbey'de kaldırımlar işgal altında kaldı

Giriş Tarihi: 17.4.2015
Adana'dan Reşatbey Mahallesi'nden Kerim Yılmaz'ı dinledik. Bir soru sorduk bin ah işittik. Diyor ki; "Ben Adalet Caddesi'nde bulunan apartmanlardan birisinde oturuyorum. Bulunduğum apartmanda da yöneticiyim. Sokağımızda ciddi bir park sıkıntısı var. Bu nedenle kaldırım işgalleri yaşanıyor. Araçlarını apartmanların girişlerine, kaldırımlara koyan sürücüler insanların hayatını tehlikeye atıyor. Yayalar, yaşlı insanlar, küçük çocuklar, hatta bebeklerini pusetlerde taşıyan anneler önemli bir risk altında kalıyor. Kaldırımda yer kalmayınca insanlar yol ortasında yürüyor. Geçip giden araçların altında kalacaklar diye inanın çok korkuyoruz. Kaldırım işgali nedeniyle sadece yayalar mağdur olmuyor. Buralarda işyeri olan esnaf da büyük sıkıntı içerisinde. Kaldırımlar kapalı olduğu için müşteri gelmiyor. Üstüne üstlük apartman girişlerine de araçlarını park eden sürücüler, apartman sakinleriyle tartışmalar yaşıyor. Ben bu konuyla ilgili olarak uzun süre mücadele ettim. 153 hattını arayarak şikayette bulundum. Ama şu ana kadar soruna maalesef çözüm bulamadım. Görevliler şikayetimi ilgili birimlere aktardıklarını söylüyor. Ama beklediğimiz sonuç bir türlü alınamıyor. Bizzat benim adıma kayıtlı birçok şikayet var. İnanmayan kayıtlara baksın. Artık rica ediyoruz." Okurumuzun sorununu köşeme taşıdım. Ben okurumuzun talebi üzerine bizzat gittim ve gördüm. Kaldırımlara park etmiş araçlar yüzünden insanlar yolda yürüyordu. Umarım çözüme kavuşur.

GÜLMECE
Temel uzun zamandır görmediği arkadaşı Cemal'le İstanbul'da karşılaşır: "Uşak nasilsun pakayum?" "İyiyum..." "Çocuklarun nasuldur?" "Onlar da çok iyidur..." "Ha karin nasuldur?" Temel böyle sorunca Cemal'in birden yüzü değişir... Temel arkadaşının karısının geçen yıl öldüğünü hatırlayıp hemen şöyle der: "Yani aynı mezarda mi yatayii?"

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Reşatbey'de kaldırımlar işgal altında kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN