Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti Osmaniye'de seçim bürosunu açtı

AK Parti Osmaniye Seçim Bürosu, Grup Başkanvekili Mahir Ünal'ın katılımıyla açıldı. Ünal açılıştaki konuşmasında "Bu millet adamı gözünden tanır" dedi

Giriş Tarihi: 10.5.2015
AK Parti Osmaniye'de seçim bürosunu açtı
Seçm maratonunu sürdüren AK Parti Osmaniye Teşkilatı, törenle Seçim Bürosu'nu açtı. Törene AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal da katıldı. Ünal yaptığı konuşmada, "Bu millet adamı gözünden tanır. Bizim bu milletle gönül bağımız var. Ülkeyi uçurumun kenarından aldık, 2023'e, 2071'e taşıyoruz. Millete hizmet dışında ne yaptık?" dedi.

"UÇURUMUN KENARINDAYDIK"
2002 yılında ülkenin uçurumun kenarına getirildiğini belirten Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, "Biz geldiğimizde bu ülkenin toplam döviz rezervi 28 milyar dolardı. Bunu 138 milyar dolara çıkardık. 13 yılda hazineyi damlaya damlaya doldurduk ya şimdi gelip yağmalamayı planlıyorlar. Bunlar diyorlar ki 'Elimizde var, dağıtalım'. Yarın ne yapacağız? Bu kafayla siz bu ülkeyi uçurumun kenarına getirdiniz. Bu milletin evlatları 2002'de bu ülkeyi uçurumun kenarından aldı şimdi 2023'e taşıyor" diye konuştu.

YATIRIM YAPMIYORLARDI

AK Parti iktidara gelmeden önce toplanan her 100 liralık verginin 86 lirasının faize gittiğini belirten Ünal şunları söyledi: Bunların para baronları devletten düşük faizle kredi alıyorlar, devletten düşük faizle aldıkları bu parayı tekrar devlete yüksek faizle borç olarak veriyorlardı. Yatırım yapmıyorlardı, risk almıyorlardı, istihdam oluşturmuyorlardı. Devletin parasıyla devleti soyuyorlardı. Bugün milletten toplanan her 100 liralık verginin sadece 14 lirası faize gidiyor. 86 lira nere, 14 lira nere?"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti Osmaniye'de seçim bürosunu açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN